POWIATOWY SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY W  NOWYM WYDANIU!

Działalność Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego na terenie Powiatu Żywieckiego ma swoją długoletnia tradycję i jest jednym z najważniejszych form organizacyjnych koordynacji sportu dzieci i młodzieży na Żywiecczyźnie. Obejmuje ona szeroki wachlarz dyscyplin sportowych począwszy od lekkiej atletyki, a kończąc na szachach.

Po ostatnich zmianach organizacyjnych wybrano nowy Zarząd Związku i przyjęto nowe propozycje co do organizacji zawodów sportowych i rekreacyjnych zarówno dla dzieci ze szkół podstawowych jak i dla młodzieży ze szkół średnich.

Przewodniczącym PSZS wybrany został Michał Zapart, jego zastępcą Tomasz Wolny, a sekretarzem Marek Piela.

Równocześnie Powiat Żywiecki przeznaczył kwotę 40 tys. złotych na organizację zawodów sportowych uznając, że szczególnie w okresie po pandemii rekreacja i sport młodego pokolenia jest jednym z największych wyzwań.

Warto podkreślić, że działalność osób w PSZS jest w całości działalnością społeczną realizowaną w większości przez nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych i średnich.

Zarząd Powiatu Żywieckiego składa serdeczne podziękowania dotychczasowemu Zarządowi PSZS za zaangażowanie i działalność na rzecz dzieci i młodzieży z Żywiecczyzny! Nowemu Zarządowi PSZS życzymy sukcesów i pomyślności w realizacji wyznaczonych celów!


Powiat Żywiec: POWIATOWY SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY W  NOWYM WYDANIU!