Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Wysoki mandat otrzymał 31-letni kierowca bmw, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Niebezpieczny manewr nie uszedł uwadze policjantów z Węgierskiej Górki. Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że wpływ na bezpieczeństwo ma każdy uczestnik ruchu drogowego.

Wczoraj tuż po pierwszej w nocy policjanci z Węgierskiej Górki pełnili służbę w rejonie ulicy Zielonej. W pewnym momencie zauważyli kierującego bmw, który wykonywał manewr wyprzedzania bezpośrednio na przejściu dla pieszych. Gdy policjanci zatrzymali samochód okazało się, że za kierownicą siedzi 31-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mundurowi nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości 1500 złotych, kolejne 500 otrzymał za brak obowiązkowego wyposażenia.
Wyprzedzanie innego pojazdu na przejściu dla pieszych to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Te niebezpieczne manewry często prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków. 

Dlatego kolejny raz apelujemy o jazdę zgodną z przepisami. Większości zdarzeń drogowych możemy uniknąć, respektując obowiązujące zasady. Pamiętajmy, że wpływ na bezpieczeństwo ma każdy uczestnik ruchu drogowego. Przestrzeganie przepisów, rozwaga i ostrożność, ale i wzajemny szacunek na drodze z pewnością wpływają na poprawę bezpieczeństwa.