Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Jak działa depilacja światłem, czy warto wybrać depilację IPL?

Fotodepilacja IPL to najskuteczniejszy sposób depilacji, dzięki któremu radość z satynowo gładkiej skóry będzie trwała bez końca. To odpowiedź na wszystkie problemy i niedogodności związane z uporczywym odrastaniem niechcianego owłosienia. Bez konieczności pamiętania, w dodatku bez bólu i w komfortowej atmosferze gabinetu kosmetycznego.

Depilacja laserowa IPL w Katowicach

Metoda depilacji SHR - IPL nie wymaga wcześniejszego przygotowania skóry i jest odpowiednia dla każdego fototypu karnacji. Jest to przełomowa innowacja w trwałych metodach depilacji, które dotąd ograniczały się do usuwania zbędnego owłosienia przy dużym kontraście włosów i karnacji. W DepilConcept pracujemy na żelu chłodzącym, a moc SHR zawsze regulujemy indywidualnie do koloru włosów i fototypu skóry klienta. Zabieg fototerapii jest bardzo skuteczny. Nasze badania pokazują 30-procentową efektywność przy zwalczaniu niechcianego owłosienia już po pierwszym zabiegu! Ważne jest także odpowiednie przygotowanie, określenie ewentualnych przeciwwskazań oraz pielęgnacja skóry po zabiegu. Ogromnym atutem fotodepilacji jest wygoda. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ wiązka promienia laserowego IPL trafia wyłącznie w wybrane miejsce, omijając delikatną skórę wokół.

Sprawdź: Depilacja IPL i woskiem w Katowicach

Czym różni się fotodepilacja IPL od metod tradycyjnych?

Trwała depilacja światłem polega na wysłaniu w głębokie warstwy skóry promienia energii świetlnej. Promieniowanie jest wyłapywane przez barwnik znajdujący się we włosach - melaninę. Cebulka włosowa ulega przegrzaniu i zniszczeniu. Bezpieczne i kontrolowane zniszczenie mieszka włosowego odbywa się więc poprzez dostarczenie do jego wnętrza niewielkiej dawki energii. Impulsy mają niską energię, w efekcie czego skóra jest podgrzewana tylko do momentu, w którym dostarczona zostanie wystarczająca energia potrzebna do uszkodzenia mieszka włosowego. Włos po kilku dniach po zabiegu wysuwa się z mieszka włosowego i wypada. Technologia IPL - SHR wykorzystuje system In Motion – w ruchu, dzięki któremu zabiegi są wyjątkowo szybkie i komfortowe. Podczas emisji szybkich błysków głowicę SHR przesuwa się po skórze, przekazując ciepło do skóry z dużą częstotliwością, co powoduje podgrzanie głębszych warstw skóry, a co za tym idzie – niszczenie mieszków włosowych.

Technologia IPL łączy nowoczesność i prostotę

Fotodepilacja IPL jest mniej kosztowna od innych metod zapewniających trwały efekt. Oprócz pieniędzy oszczędza także czas. Raz wykonana seria zabiegów procentuje, ponieważ jej efekt jest znacznie bardziej wydajny niż konkurencyjnych metod. Sam zabieg zajmuje zaledwie kilka minut, czyli również ułamek czasu, potrzebnego do wykonania trwałej depilacji tradycyjnymi metodami. Zabieg SHR - IPL polecamy także osobom z nadwrażliwością skóry na ból, skłonnościami do podrażnień oraz przy słabej skuteczności innych zabiegów. Dla uzyskania trwałych efektów redukcji owłosienia potrzeba minimum od 7 do 10 zabiegów oraz kilku zabiegów utrwalających.