Pozycjonowanie i wygasłe domeny - co musisz wiedzieć

Własne zaplecze to sama z zasadniczych metod link buildingu. Są to strony internetowe na których umieszczamy linki do strony pozycjonowanej. Im więcej wysokiej jakości backlinków dostanie nasza strona, tym lepiej dla jej pozycji w wyszukiwarce. 

Jednym z czynników działających na wartość zaplecza jest jakość jego podlinkowania. Domena kilkuletnia, mocno podlinkowana z dobrych miejsc to miejsce potencjalnie nader mocnego linku. 

Można pozyskać nowa domenę a następnie, po zbudowaniu strony, linkować ją. Atutem jest toż, że jesteśmy kontrolę nad podlinkowaniem takiej witryny. Pewnym minusem jest czas, zanim domena nabędzie większej mocy, jednak tak naprawdę prawdopodobnie już jakąś moc posiada od samego początku. Oczywiście linkowanie to również jakiś koszt. 

Można w sprawie domeny pod zaplecze pójść drogą na skróty. Istnieje możliwość kupowania domen których poprzedni właściciele nie opłacili na kolejny okres abonamentowy. W tej grupie domen można odnaleźć wieloletnie domeny, nader dobrze podlinkowane i spełniające jeszcze inne kryteria. 

Są temu specjalne serwisy. Jednym z takich serwisów jest expireddomain.net. Jest to serwis, który za darmo daje naprawdę duże możliwości szukania domen wygasłych. Można ustawiać swoje kryteria, między innymi takie jak obecność danej frazy w nazwie domeny, żądaną końcówkę, ilość linków kierujących do domeny, ilość domen albo IP z jakich domena jest linkowana i dużo innych. 

Jak można użyć takie domeny oprócz zbudowania na nich zaplecza? Można wykorzystać przekierowanie 301. Wówczas wszystkie odsyłacze prowadzące do takiej przejętej domeny są przekierowywane na własną stronę docelową. 

Jednak przed ustawieniem przekierowania warto rozważyć postawienie na niej najpierw tematycznej strony i dopiero po pewnym czasie ustawić przekierowanie. 

Oczywiście należy umieć poszukiwać dobre domen. Nie zawsze nader ważna liczba odsyłaczy przychodzących oznaczać może że jesteśmy do czynienia z domena wartościową pod kątem SEO, bardzo nierzadko jest przeciwnie – gigantyczne ilości backlinków mogą oznaczać, że mamy do czynienia z domeną, w jakiej był spam. 

Chcąc zweryfikować dodatkowo domenę, która może prawidłowo wyglądać pod kątem profilu linków albo wieku, można a nawet należy skorzystać z serwisu archive.org. Pozwala on po prostu zobaczyć co tak właściwie było w tej domenie.

Podsumowując. Zrobienie z wygasłych domen własnego zaplecza, to dobry sposób na pozycjonowanie witryny.