Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Eko Architektura - wyjątkowe garaże drewniane i nie tylko

Drewno od zawsze było nierozłącznym elementem architektury, a w ciągu ostatnich kilkunastu lat zyskało na popularności jako główny materiał wykorzystywany do konstrukcji budynku. W wielu krajach taki trend panuje od zawsze, jednak w Polsce na jakiś czas zapomniano o tym surowcu, stosując betonowe zamienniki, które pomimo wytrzymałości, nie gwarantują pełnej satysfakcji z użytkowania. Garaże drewniane są tak samo solidne, przy tym są dużo przyjemniejszą i zdrowszą alternatywą. Dzisiaj pomówimy z Panem Przemysławem Balcewiczem, który jako dyrektor Eko Architektura, wprowadzi nas w tajniki drewnianych konstrukcji. 

W wielu krajach świata drewno jako główny materiał budulcowy od zawsze był najczęściej wykorzystywany. W Polsce na nowo powrócił, dlaczego właśnie teraz? Panie Dyrektorze?

Bardzo dziękuję za zaproszenie do wywiadu i cieszę się, mogąc mówić o rozkwicie jaki przeżywa rynek architektury drewna. To prawda, że materiał na jakiś czas został w naszym kraju zapomniany. Trzeba jednak pamiętać, że wielkie budowle z betonowych płyt, to nie był wybór a narzucona konieczność, od której coraz więcej osób stara się odejść. Samą tendencję powrotu, można powiązać również z rosnącą świadomością co do korzyści płynących z użycia surowca, jakim jest drewno. Nasi klienci przekonali się już, że garaże drewniane - https://domkiekoarchitektura.pl/Produkty/garaze-i-wiaty są bardzo wytrzymałe i nie ustępują w żadnym stopniu betonowym, a pod wieloma względami są zdecydowanie korzystniejszą opcją. Ważna jest odpowiednia wilgotność, która w przypadku Eko Architektura oscyluję między 14 a 18%. Najwyższej jakości drewno gwarantuje nie tylko wytrzymałość budynku, ale także odpowiednią izolację i cyrkulację powietrza. To po prostu znacznie zdrowsza, a przy tym tańsza alternatywa.

Jakimi cechami odznaczają się drewniane konstrukcje, że można o nich mówić jako zdrowszej alternatywie? 

Drewno jest surowcem naturalnym, przy tym również odnawialnym. Nie trudno stwierdzić, że w Eko Architektura zależy nam na planecie, jak i żyjących na niej ludziach. Wszyscy muszą zyskać po równi, żeby zachować równowagę. Dla samego klienta zdecydowanie się na garaże drewniane oznacza oczyszczenie organizmu z substancji toksycznych i dużo mniejszą liczbę alergenów i szkodliwych drobnoustrojów w pomieszczeniu. Dlaczego na filmach, jako miejsce wypoczynku zawsze pokazany jest dom z drewna? Nad wodą, w górach - drewno od zawsze kojarzone jest ze spokojem i uzdrowiskiem, co ma oczywiste uzasadnienie. Dlatego staramy się uświadamiać naszych odbiorców, zachęcając do przemyślenia inwestycji nie tylko w garaże, ale również inne drewniane konstrukcje z naszej oferty, takie jak:

  • domy całoroczne
  • domki letniskowe
  • altany i domki ogrodowe
  • sauny przydomowe
  • wiaty podwórkowe

W jaki sposób można dokonać zamówienia? Czy wybierając garaże drewniane, warto wziąć pod uwagę również inne projekty z tego materiału?

To, że warto zainwestować w zdrowie nie ulega żadnej wątpliwości. Przebywanie w drewnianym garażu to co prawda już bardzo dobra kuracja, jednak w przypadku zdecydowania się na całoroczny dom, mieszkamy tak naprawdę we własnym uzdrowisku. Co się tyczy zamówienia, to można dokonać go zarówno przez stronę internetową Eko Architektura, jak i również skontaktować się z nami e-mailowo lub telefonicznie. Oferujemy zarówno gotowe projekty, jak i dostosowane indywidualnie, do wymagań każdego klienta. Warto zaznaczyć, że czas realizacji drewnianej konstrukcji jest wyjątkowo szybki - nawet 6 tygodni. Nasi doświadczeni pracownicy zawsze doradzą, jaki rodzaj zabudowy byłby najkorzystniejszy, przy jednoczesnym uwzględnieniu wszystkich uwag klienta. Warto postawić na drewnianą alternatywę, która nie tylko jest zdrowsza dla nas, ale także dla środowiska naturalnego.

Nasze garaże drewniane są również we Francji:

Chalet PRO

187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

tel. 04 85 44 00 20

strona: https://chaletpro.fr/Produits/garages-et-carports