Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Na co zwrócić uwagę kupując smartfona w 2021 roku?

Telefony komórkowe to teraz popularne smartfony bez których wiele osób nie może się obejść. Wiele sklepów oferuje szeroki asortyment tego typu produktów, a jeśli szukamy dużego wyboru to warto zajrzeć do ole ole, gdzie znajdziemy telefony komórkowe w różnych cenach i o różnych parametrach pod adresem https://www.oleole.pl/telefony-komorkowe.bhtml. Na co więc zwracać uwagę wybierając wymarzonego smartfona w 2021 roku?

Wysoka jakość zdjęć i nagrywania

Smartfon to urządzenie, które praktycznie zawsze mamy przy sobie. Nic więc dziwnego, że czasem zdarzy się idealna okazja do tego, aby wykonać zdjęcie lub nagrać film. Mimo tego, że tego typu małe urządzenie nie jest w stanie dorównać wysokiej jakości aparatom fotograficznym lub profesjonalnym kamerom to wciąż można uzyskać bardzo satysfakcjonujące efekty przy użyciu nowoczesnych smartfonów. Producenci tych urządzeń przywiązują szczególną uwagę do tego, aby spełnić oczekiwania osób, które chcą uzyskać świetnej jakości zdjęcia z pokładu przenośnego urządzenia. Przy robieniu zdjęć kluczową kwestią jest odpowiedni sensor, który pozwala wykonywać idealne zdjęcia. Zwykle dużym problemem w starych smartfonach było wyraźne rozmazywanie detali w trudnych warunkach oświetleniowych – nowoczesne sensory pozwalają uniknąć tego problemu. Oczywiście nowoczesny smartfon nie może obejść się również bez obiektywu szerokokątnego, który pozwoli na łatwe tworzenie zdjęć panoramicznych.

Jeśli przyjrzymy się jakości nagrywania to powoli standardem staje się rozdzielczość 4K przy 30 klatkach na sekundę. Niektórzy producenci smartfonów idą jeszcze dalej i pozwalają nagrywać przy 60 klatkach na sekundę co wydaje się już sporym wyzwaniem dla tak małego urządzenia. Co ciekawe, na rynku są już smartfony, które rejestrują obraz w 8K.

Obsługa technologii 5G

Sieć piątej generacji ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Istotne jest natomiast to, że smartfony posiadające obsługę takiej technologii będą w stanie uzyskać wysokie prędkości przesyłania danych. Po co właściwie aż dziesięciokrotny przyrost prędkości dla tak małego urządzenia? Okazuje się, że nadchodzące możliwości smartfonów, a więc pojawiający się standard rejestrowania obrazu w 8K pozwoli wykorzystać te ogromne prędkości przesyłania danych. W ten sposób będziemy w stanie prowadzić wideo rozmowę w czasie rzeczywistym, w wysokiej jakości obrazu oraz dźwięku. Oczywiście 5G to również mniejsze opóźnienia w transferze oraz dla wielu osób możliwość grania w nowoczesne gry komputerowe w formie streamingu.