Policja Żywiec: Potrącenie pieszego
Żywieccy policjanci ustalają szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w piątek wieczorem. W wyniku potrącenia przez samochód do szpitala, w bardzo ciężkim stanie, trafił 36-letni mężczyzna. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozsądek i ostrożność za kierownicą, a do pieszych o to, aby nosili elementy odblaskowe.
Do zdarzenia doszło w piątek około 18.35 w Łodygowicach na ul. Żywieckiej. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący fiatem panda, 48-letni mieszkaniec powiatu bielskiego, potrącił przechodzącego przez jezdnię w rejonie przejścia dla pieszych 36-letniego mężczyznę. Pieszy w stanie bardzo ciężkim trafił do szpitala. Jak ustalili policjanci, kierowca był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania. Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci, droga była nieprzejezdna. Teraz śledczy będą ustalać szczegółowe przyczyny oraz okoliczności tego zdarzenia.
Kierowco samochodu, jednośladu przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, w tym:
- Dostosuj prędkość do warunków na drodze. Dopuszczalna prędkość na danym odcinku drogi, nie zawsze jest prędkością bezpieczną. Jedź z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków na drodze, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.
- Zachowaj bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu. Utrzymuj odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.
- Zbliżając się do przejścia dla pieszych zachowaj szczególną ostrożność i ustąp pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
Pieszy uczestniku ruchu drogowego:
- Myśl i żyj! Korzystaj z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku - z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, możesz korzystać z jezdni, idź najbliżej jej krawędzi i ustępuj miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi. Korzystając z pobocza lub jezdni, chodź lewą stroną drogi.
- Świeć przykładem - noś odblaski bądź widoczny. Noś odblaski w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu).
- Zadbaj o bezpieczeństwo! Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Nie wchodź na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.
Komenda Powiatowa Policji w Żywcu,
zywiec.slaska.policja.gov.pl/k32/informacje/wiadomosci/300948,Potracenie-pieszego.html
Ostatnie Artykuły

Przejazd przez Leśniankę przy Tetmajera znika na kilka dni

W Żywcu rusza zbiórka ubrań, a wiosenne porządki mogą pomóc dzieciom

Poranny blitz na żywieckich drogach - tylko jeden kierowca zawiódł

Papiernik otwiera drzwi dla młodych twórców bez opłat i bez presji

Świąteczny spokój pękł na żywieckich drogach - policja wyłapała pijanych

Żywiec znów pobiegnie na Grojec - ruszyły zapisy do wiosennego festiwalu

Sekundy od tragedii w Ujsołach - pijany 22-latek staranował busa i pieszych

Garaż blaszany z konfiguratora dopasowany do codziennego użytkowania a nie tylko wymiarów

Żywiec szykuje dzień wolontariatu z policją, OSP i wojskową grochówką

Ruch na trasie do Milówki zwolni, startuje przebudowa ważnego odcinka

Park Habsburgów i Kino Janosik zamienią Żywiec w wielką lekcję przyrody

Półtransparentne lakiery hybrydowe w 3 wiosennych odsłonach

Ponad sto osób pilnowało, by jubileuszowy bieg nad Jeziorem Żywieckim płynął bez zgrzytów

Samorządowcy z powiatu żywieckiego biją na alarm przez blokowane inwestycje
Przydatne dane teleadresowe
- Odkryj Browar Żywiec - produkcja i zwiedzanie
- Miejski Zarząd Szkół i Przedszkoli w Żywcu - kontakt, godziny, informacje
- Domek Chiński w Żywcu. Egzotyczna perła w sercu zabytkowego parku
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Żywcu - kontakt, godziny, informacje
- Żywieckie Szlaki Spacerowe: Poznaj historię właścicieli Żywca
- Góra Grojec w Żywcu. Trasa prawie dla każdego
