Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

POWIATOWE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

Święto Niepodległości, to jedno z najważniejszych świąt narodowych w naszym kraju. W tym roku nieco inne niż zawsze, jednak wciąż pozostające wyrazem szacunku dla dokonań walczących w obronie ojczyzny naszych przodków. Nieprzerwane źródło wiedzy historycznej i umocnienie patriotycznych korzeni.

Tegoroczne powiatowe  obchody Święta Niepodległości  rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, w Konkatedrze Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu, koncelebrowanej przez Ks. prałata Stanisława Kozieła. Następnie przedstawiciele  władz parlamentarnych i samorządowych złożyli wiązanki kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej w tym m.in. przy obelisku marszałka Józefa Piłsudskiego pod żywieckim Starostwem, na płycie Żywieckiego Rynku, pod pomnikiem Papieża Św. Jana Pawła II oraz na grobach powstańców i żołnierzy walczących o wolność naszej Ojczyzny. Miejsca te zostały dodatkowo udekorowane chryzantemami pozyskanymi przez ARiMR od producentów i sprzedawców w ramach pomocy finansowej związanej ze skutkami wprowadzonego zakazu wstępu na cmentarze.

Powiat Żywiecki reprezentowali: Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Sypta, Radni Powiatu oraz  Dyrektor Wydziału Kultury Mirosław Dziergas.Powiat Żywiec: POWIATOWE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI