EKSTREMALNY PÓŁMARATON GÓRSKI O PUCHAR STAROSTY POWIATU ŻYWIECKIEGO ZA NAMI

W dniu 17 października br. odbył się Ekstremalny Półmaraton Górski o Puchar Starosty Powiatu Żywieckiego organizowany przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy oraz Stowarzyszenie „Bieg po Zdrój”, a współorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Żywcu, Nadleśnictwo Węgierska Górka oraz Gminę Jaworze.

Na starcie do sportowej rywalizacji stanęło 172 zawodników, którzy w niezwykle trudnych warunkach, ale z żarem w sercach wyruszyli na malowniczą trasę biegu na dystansie 21,097 km z Doliny Zimnika, przez Kościelec i Malinowską Skałę, na szczyt Skrzycznego, aby wrócić i przekroczyć linię mety usytuowaną w sąsiedztwie hotelu „Zimnik” w Lipowej.

W kategorii OPEN mężczyzn z czasem 1:02:57 zwyciężył Adam Jamiński (Nowy Targ), drugi był Rafał Jura (Kraków) 1:03:57, trzeci Andrzej Biel(Żywiec) 1:04:04. Wśród kobiet zwyciężyła Edyta Lewandowska (Myślenice) 1:11:32, drugie miejsce zajęła Mariola Lassota – Bujak (Czeladź) 1:22:01, a trzecie Anna Sawicka (Sopotnia Wielka) z czasem 1:24:54.

Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych biegach!

Półmaraton dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu. Sponsorem głównym wydarzenia był GAZ System.

EKSTREMALNY PÓŁMARATON GÓRSKI O PUCHAR STAROSTY POWIATU ŻYWIECKIEGO ZA NAMI - zdjęcie1

Powiat Żywiec: EKSTREMALNY PÓŁMARATON GÓRSKI O PUCHAR STAROSTY POWIATU ŻYWIECKIEGO ZA NAMI