Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Żywieccy policjanci przyłączyli się do akcji #GaszynChallenge, wspierającej chorego na SMA Wojtusia. Wyzwanie zainicjowane zostało przez strażaków z Gaszyna, a jego zasady są bardzo proste. Wystarczy zrobić 10 pompek, a także wspomóc minimalną kwotą 5 złotych zbiórkę. Kwota potrzebna Wojtusiowi została osiągnięta, ale #Gaszynchallenge trwa, nadal „pompujemy” konto dla chorych dzieci! Jak każde wyzwanie stawiane przez nami, przyjmujemy i to. Dziękujemy za wszystkie nominacje.

#GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna. Zasady są bardzo proste, osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żywcu otrzymał nominację od bielskiej drogówki, z kolei Komisariat Policji w Łodygowicach od Strażaków Ochotników z Zarzecza. Wyzwanie przyjęła jednak cała żywiecka policja wspólnie z podległymi komisariatami, która została nominowana przez Strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu i dzisiaj wszyscy „pompowali” konto dla chorych dzieci.

Do #GaszynChallenge nominujemy:

  • Powiatowy Zarząd Dróg w Żywcu
  • Strażaków Ochotników z Lipowej
  • Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie

W pomoc dla Wojtusia i innych chorych dzieci może włączyć się każdy. Poniżej link do zbiórki

https://www.siepomaga.pl/wojtus