Maski ochronne, rękawice czy inne środki ochrony osobistej to przedmioty, których teraz policjanci potrzebują najbardziej. To wszystko w trosce o bezpieczeństwo osób zarówno podejrzanych o zakażenie koronawirusem, jak i mundurowych mających z nimi kontakt. Potrzeby są duże, ale do jednostek na bieżąco trafiają kolejne dostawy.

Żywieccy policjanci wraz z innymi służbami cały czas współdziałają w walce z koronawirusem. W tej niecodziennej i trudnej sytuacji należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie zarówno własnym, jak i osób postronnych. Dlatego mundurowym na bieżąco wydawane są środki ochrony sanitarnej oraz indywidualnej.

O odpowiednie wyposażenie w te środki komend miejskich i powiatowych dba Wydział Zaopatrzenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W piątek, policjanci z żywieckiej komendy otrzymali kolejną dostawę. Środki takie jak: płyny dezynfekujące ręce i powierzchnie, środki myjące, rękawiczki nitrylowe, maski filtracyjne, kombinezony, ochraniacze na obuwie, okulary ochronne, worki na odpady medyczne trafiły do mundurowych z Żywca, a następnie dalej, do policjantów pracujących w komisariatach na terenie powiatu. W pierwszej kolejności zestawy ochronne trafią do policjantów służących na tzw. „pierwszej linii” realizujących czynności służbowe związane z koronawirusem.

  • samochód w środku kartony ze środkami ochrony osobistej
  • Środki ochrony osobistej
  • kartony ze środkami fragment pagonu policjanta
  • środki ochrony w kartonach w samochodzie
  • środki ochrony
  • środki ochrony