KPPSP Żywiec: Nowi dowódcy

Z dniem 1 lutego 2020 roku Komendant Powiatowy PSP w Żywcu mianował mł. bryg. Adama Chudego na stanowisko Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu.
Mł. bryg. Adam Chudy po ukończeniu, w roku 1999, Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie został skierowany do służby w Komendzie Powiatowej PSP w Żywcu, gdzie został mianowany na stanowisko starszego ratownika w JRG PSP. W trakcie służby awansował na kolejne stanowiska. Od 2009 roku pełnił służbę na stanowisku Zastępcy Dowódcy Zmiany, a od 2018 roku na stanowisku Dowódcy Zmiany.
W trakcie służby sukcesywnie podnosił kwalifikacje zawodowe ukończył studia pierwszego i drugiego stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa.
Jest oficerem, którego służba jest wysoko oceniana nie tylko przez przełożonych ale i podwładnych. Uczestniczył w wielu działaniach ratowniczo-gaśniczych, w tym w akcjach przeciwpowodziowych oraz innych związanych z usuwaniem skutków anomalii pogodowych. Jest to doświadczony funkcjonariusz z wieloletnim stażem oraz wysokimi kwalifikacjami. W codziennej służbie wyróżnia się sumiennością i zaangażowaniem w wypełnianiu powierzonych mu zadań.
Wręczenie decyzji o mianowaniu na stanowisko Zastępcy Dowódcy JRG PSP odbyło się w dniu 31 stycznia 2020 roku podczas uroczystego apelu.
Podczas uroczystości zostały również wręczone decyzje o mianowaniu:
- kpt. Rafała Cebrata na stanowisko Dowódcy Zmiany I,
- mł. kpt. Dariusza Wiewióry na stanowisko Zastępcy Dowódcy Zmiany I,
- mł. kpt. Jarosława Jędrzejasa na stanowisko Zastępcy Dowódcy Zmiany III.
Nowym dowódcom życzymy samych sukcesów na stanowiskach służbowych.
Uroczysty apel rozpoczął się od przyjęcia, przez st. bryg. Krzysztofa Grygiela Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu, ślubowania nowo przyjętych strażaków do służby przygotowawczej. Ślubowanie na sztandar złożyło dwóch strażaków:
- str. Rafał Kotrys,
- str. Szczepan Motyka.
Ślubowanie jest to bardzo uroczysty moment w życiu zawodowym, postrzegany jako coś podniosłego, stanowi symbol pełnego włączenia do cieszącej się społecznym uznaniem służby, wzmacnia świadomość własnej tożsamości zawodowej.
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu,
zywiec.kppsp.gov.pl/index.php/aktualnosci/wiadomosci/126-mianowanie-nowych-dowodcow-w-jrg-psp-w-zywcu
Ostatnie Artykuły

Sporyska po remoncie. Powiat odebrał odcinek za ponad 175 tys. zł

Od jogi w parku po nocne tajemnice. Intensywny weekend w Żywcu

W Żywcu uczono rozpoznawania dezinformacji. Biblioteka pełna pytań

Żywiecka policja przypomina rowerzystom zasady, które łatwo zlekceważyć

Strażackie syreny i jajecznica gigant. Pod Grojcem szykuje się rodzinne święto

Na żywieckim Rynku oddadzą krew dla Mam przed świętem

Urząd Stanu Cywilnego Milówka - kontakt, godziny, sprawy cywilne i meldunkowe

Urząd Gminy Lipowa - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi

Urząd Gminy w Jeleśni - kontakt, wydziały, e-usługi

Urząd Stanu Cywilnego Ślemień - kontakt, godziny i sprawy do załatwienia

Zakład Usługowo-Produkcyjny Gospodarki Wodno-Ściekowej “Isepnica” - kontakt, godziny, taryfy

Urząd Gminy Łodygowice - kontakt, godziny i wydziały

Urząd Stanu Cywilnego Węgierska Górka - kontakt, godziny i rejestracja zdarzeń

Urząd Stanu Cywilnego Ujsoły - kontakt, godziny, sprawy i opłaty
Przydatne dane teleadresowe
- Najciekawsze miejsca do odwiedzenia w Beskidzie Żywieckim
- Urząd Stanu Cywilnego Węgierska Górka - kontakt, godziny i rejestracja zdarzeń
- Żywiec zachwyca historią i wyjątkowym charakterem
- Filia nr 1 Żywieckiej Biblioteki Samorządowej w Żywcu - kontakt, godziny, informacje
- Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie. Magiczny świat tradycyjnych zabawek
- Kino Janosik w Żywcu jego historia i wpływ na kulturę
