Po pięciu latach znowu podium

19 czerwca br. na boisku sportowym Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem odbył się XXII Międzynarodowy Turniej Zawodowych Strażaków w Piłce Nożnej „EUROREGION BESKIDY 2019”.

Turniej ten zakończył się dużym sukcesem żywieckich zawodowych strażaków, którzy w klasyfikacji końcowej zajęli na dziesięć startujących drużyn drugie miejsce ustępując w finale drużynie z KM PSP Jastrzębie Zdrój. Trzecie miejsce zajęła drużyna z KM PSP Bielsko Biała, która pokonała w małym finale drużynę z Nowego Targu.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Martin Samaj z Żyliny najlepszym strzelcem Wojciech Kołek z Bielska Białej a najlepszym bramkarzem Marcin Musioł z Jastrzębia Zdroju.

W turnieju uczestniczyło dziesięć zespołów reprezentujących jednostki zawodowych strażaków z: Żyliny, Cadcy, Krakowa, Katowic, Bielska Białej, Jastrzębia Zdrój, Żywca, Suchej Beskidzkiej, Nowego Targu oraz gospodarzy Zakopanego.

Organizację następnego Turnieju przejęła drużyna z OR HaZZ Cadca.