Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

XXIII WOJEWÓDZKI FINAŁ MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO

 

25 maja br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu przeprowadzono XXIII Wojewódzki Finał Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym uczestniczyło osiem drużyn. Drużynę z Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu reprezentowali uczniowie III klasy technikum: Jakub Cebrat, Dawid Ryżka  oraz Dominik Wróbel.

W pierwszym etapie sobotnich zmagań uczniowie musieli poradzić sobie z testem wiedzy teoretycznej. W części praktycznej musieli natomiast wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy, znajomością budowy pojazdów mechanicznych oraz ich eksploatacji. Nie zabrakło sprawnościowej jazdy na motorowerze oraz prowadzenia samochodem z zamontowanym talerzem stewarta.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Drużyna z  Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu zajęła pierwsze miejsce. Najlepszą znajomością przepisów ruchu drogowego wykazał się Dominik Wróbel. Nasza Drużyna będzie reprezentować województwo śląskie w XXIII Krajowym Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Żarnowcu od 11 do 12 czerwca 2019 r.Artykuły promocyjne

Powiat Żywiec: XXIII WOJEWÓDZKI FINAŁ MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO