Zawracał pod prąd na S1 - groźne manewry 37-latka skończyły się grzywną

Tunel w Lalikach stał się miejscem decyzji, które mogło skończyć się tragedią. Kierowca zawrócił i pojechał pod prąd drogą ekspresową, mijając nadjeżdżające samochody i zatrzymując się na powierzchni wyłączonej z ruchu. Nagranie z monitoringu pokazało skalę zagrożenia.
15 grudnia po godzinie 9.30 na drodze ekspresowej S1 w kierunku Zwardonia doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Według opisu, kierujący osobowym Oplem, 37-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, po dojechaniu do tunelu w Lalikach zawrócił i wjechał pod prąd, ignorując nadjeżdżające pojazdy.
Po tym manewrze mężczyzna przejechał dalej w przeciwnym kierunku aż do miejsca, gdzie przebiega pas jezdni dla ruchu w przeciwną stronę. Tam zatrzymał samochód na powierzchni wyłączonej z ruchu, a następnie ruszył w stronę Żywca. W wyniku tych działań nie doszło do kolizji ani obrażeń osób trzecich.
Wyglądało to jak scenariusz filmu akcji - jedna sekunda nieuwagi i konsekwencje mogłyby być tragiczne.
Kierowca został obciążony szeregiem wykroczeń. Na jego konto trafiło ponad 40 punktów karnych, a sprawa została skierowana do sądu. Na mocy wyroku nałożono wymierzoną karę w postaci łącznej grzywny w wysokości 3 tysięcy złotych. Informację o kierunku postępowania i wymiarze kary potwierdziły służby zajmujące się sprawą.
Służby i zarządcy drogi podkreślili, że drogi ekspresowe i autostrady to przestrzeń o dużych prędkościach, gdzie takie manewry są szczególnie niebezpieczne. W materiale przesłanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad widać cały przebieg zdarzeń.
Nagranie z kamer GDDKiA przedstawia naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierującego osobowym Oplem
Komenda Powiatowa Policji w Żywcu oraz GDDKiA opublikowały nagranie jako przestrogę dla kierowców. W komunikacie przypomniano, że w przypadku pominięcia zjazdu należy kontynuować jazdę do następnego miejsca do zawracania i nie podejmować ryzykownych manewrów na pasie ruchu lub powierzchni wyłączonej z ruchu.
na podstawie: KPP w Żywcu.
Ostatnie Artykuły

Na żywieckim rynku pokażą, jak szkło wraca do obiegu

W amfiteatrze Pod Grojcem zagrało 12 orkiestr. Brawa nie cichły

Rodzinne pikniki w Moszczanicy połączyły szkołę, przedszkole i sąsiadów

Żywieckie murale odsłoniły swoje warstwy. Spacer po mieście zaskoczył nawet znawców

W Żywcu marsz rodzinny połączył modlitwę i przemarsz przez centrum

W Dolinie Zimnika padły mocne czasy - trasa prowadziła aż na Skrzyczne

Rok, który pokazał sens inwestycji w fachowców z Żywca

Żywieckie formacje wróciły z Czarnogóry z nagrodą za poloneza

Gajdziorze wracają do Żywiecczyzny. Fundacja szykuje badania i potańcówki

Plakaty prof. Klisia w Żywcu. Banialuka zagrała fragment spektaklu

Dzieci i seniorzy wspólnie malowali zieloną energię w Żywcu

Orkiestry dęte spotkają się pod Grojcem. Żywiec szykuje muzyczne popołudnie

Żywiec otwiera nabór na deszczówkę. Dotacja sięga 8 tysięcy złotych

Rejs motorówką nad Jeziorem Międzybrodzkim poprzedziły ważne ostrzeżenia
Przydatne dane teleadresowe
- Zakład Usług Komunalnych Ślemień - kontakt, odczyt wody, odbiór odpadów
- Noclegi Żywiec, odkryj komfort i bliskość natury w jednym
- Parafia Narodzenia NMP w Żywiec - msze, sakramenty, kancelaria
- Kościół Świętego Krzyża w Żywcu zabytkowa perełka w sercu miasta
- Milówka mała miejscowość z wielkim duchem
- Urząd Stanu Cywilnego Lipowa - kontakt, godziny, wydziały
