Świadek i policjanci odnaleźli rannego nad Sołą - szybka pomoc uratowała życie

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żywcu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie z urazem głowy, który silnie krwawił na zewnątrz. Patrol dotarł na miejsce i po kilku minutach odnalazł około 50-letniego mężczyznę w zaroślach nad Sołą - był zdezorientowany i wychłodzony.
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żywcu skierował na miejsce patrol po zgłoszeniu o mężczyźnie z widocznym urazem głowy. Zgłaszający przekazał wskazówki, a policjanci wykorzystali zapis z monitoringu miejskiego, by ustalić kierunek jego przemieszczania się.
Po kilku minutach funkcjonariusze odnaleźli około 50-letniego mężczyznę w rejonie zarośli przy Soły. Był zdezorientowany i wykazywał wyraźne objawy wychłodzenia. Policjanci udzielili pierwszej pomocy medycznej - opatrzyli ranę głowy i zabezpieczyli go termicznie - oraz powiadomili zespół ratownictwa medycznego.
Ratownicy przebadali mężczyznę, po czym przewieziono go do szpitala. Wstępne ustalenia służb wskazują, że był pod działaniem alkoholu, co mogło obniżyć jego odczuwanie niskiej temperatury i zwiększyć ryzyko utraty przytomności.
Komenda podkreśla rolę świadka, którego zgłoszenie pozwoliło szybko zareagować i doprowadzić do udzielenia pomocy. Policja apeluje, by w okresie zimowym nie pozostawać obojętnym na osoby leżące lub śpiące w przestrzeni publicznej - nawet jeśli wydają się nietrzeźwe, mogą wymagać natychmiastowej pomocy. W takich sytuacjach należy niezwłocznie powiadomić służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
na podstawie: Policja Żywiec.
Ostatnie Artykuły

Na żywieckim rynku pokażą, jak szkło wraca do obiegu

W amfiteatrze Pod Grojcem zagrało 12 orkiestr. Brawa nie cichły

Rodzinne pikniki w Moszczanicy połączyły szkołę, przedszkole i sąsiadów

Żywieckie murale odsłoniły swoje warstwy. Spacer po mieście zaskoczył nawet znawców

W Żywcu marsz rodzinny połączył modlitwę i przemarsz przez centrum

W Dolinie Zimnika padły mocne czasy - trasa prowadziła aż na Skrzyczne

Rok, który pokazał sens inwestycji w fachowców z Żywca

Żywieckie formacje wróciły z Czarnogóry z nagrodą za poloneza

Gajdziorze wracają do Żywiecczyzny. Fundacja szykuje badania i potańcówki

Plakaty prof. Klisia w Żywcu. Banialuka zagrała fragment spektaklu

Dzieci i seniorzy wspólnie malowali zieloną energię w Żywcu

Orkiestry dęte spotkają się pod Grojcem. Żywiec szykuje muzyczne popołudnie

Żywiec otwiera nabór na deszczówkę. Dotacja sięga 8 tysięcy złotych

Rejs motorówką nad Jeziorem Międzybrodzkim poprzedziły ważne ostrzeżenia
Przydatne dane teleadresowe
- Odkryj Browar Żywiec - produkcja i zwiedzanie
- Noclegi Żywiec, odkryj komfort i bliskość natury w jednym
- Rezerwat przyrody Butorza skarb natury w sercu Beskidu Żywieckiego
- Żywiecki Szlak Spacerowy: Zabytki architektury Żywca
- Medycyna Pracy w Żywcu kompleksowy przewodnik dla mieszkańców
- Największy wodospad w Polsce. Odkryj wodospad w Sopotni Wielkiej
