Żywiecka Biblioteka zaprasza na Narodowe Czytanie 2025 z Janem Kochanowskim

Żywiecka Biblioteka Samorządowa organizuje Narodowe Czytanie z mistrzem renesansu — Janem Kochanowskim. Przyjdź 6 września o 11.00 posłuchać klasycznej poezji, która łączy zadumę z humorem i nadal mówi do nas o Ojczyźnie.
- Żywiec zaprasza na Narodowe Czytanie — przyjdź do Biblioteki Samorządowej
- Przypomnijmy twórczość Kochanowskiego — poezja, która łączy pokolenia
Żywiec zaprasza na Narodowe Czytanie — przyjdź do Biblioteki Samorządowej
Żywiecka Biblioteka Samorządowa zaprasza mieszkańców na kolejną odsłonę Narodowego Czytania. W tym roku w centrum wydarzenia znalazła się poezja Jana Kochanowskiego — autora, którego teksty przetrwały wieki i wciąż potrafią poruszyć współczesnego czytelnika.
“Żywiecka Biblioteka Samorządowazaprasza na kolejną edycjęNarodowe Czytaniez klasyczną poezją w roli głównej, czyliJan Kochanowskii Jego twórczość, “(…) w której głęboka zaduma nad światem łączy się z humorem, a idee humanizmu z dojrzałą refleksją obywatelską i troską o Ojczyznę.”
Spotkanie odbędzie się w sobotę, 6 września o godzinie 11.00. Organizatorzy przypominają, że szczegóły dotyczące programu i miejsca znajdziesz na plakacie zapraszającym na wydarzenie.
Przypomnijmy twórczość Kochanowskiego — poezja, która łączy pokolenia
Na wydarzeniu zabrzmią utwory Jana Kochanowskiego, które — choć powstały w epoce renesansu — poruszają uniwersalne emocje i refleksje nad życiem oraz sprawami publicznymi. To doskonała okazja, by posłuchać klasyki w wykonaniu lokalnych lektorów i miłośników literatury.
“Nasz wybitny renesansowy twórca zawarł w swoich utworach emocje oraz przeżycia prawdziwie uniwersalne i dzięki temu bliskie nam współczesnym.”
Organizatorzy podkreślają wagę tekstów Kochanowskiego jako kroniki myśli i obyczajów dawnej Rzeczypospolitej, która łączy pokolenia i pozostaje aktualna.
“Napisana przepiękną polszczyzną, pełna mądrych rad poezja Mistrza z Czarnolasu to niezwykła kronika myśli i obyczajów dawnej Rzeczypospolitej, która łączy pokolenia i jest nadal aktualna”
Przyjdź w sobotę 6 września o 11.00 do Żywieckiej Biblioteki Samorządowej — posłuchaj klasyki, porozmawiaj z innymi czytelnikami i daj się porwać uniwersalnym tematom, które Kochanowski formułuje z humorem i refleksją.
Szczegóły dotyczące programu znajdują się na plakacie wydarzenia.
Na podst. Biblioteka w Żywcu
Ostatnie Artykuły

Książki za złotówkę w Żywcu. Biblioteka ruszyła z kiermaszem

Sport, konkursy i animacje na osiedlu Młodych. MOSiR szykuje poranek dla rodzin

Brokatowe tatuaże zrobiły furorę. Żłobek nr 1 świętował z rodzinami

Żywiec od pół wieku przyjmuje żeglarzy. 48. regaty pokazały różne oblicza ścigania

Echo przezprzełykowe daje obraz, którego zwykłe USG serca nie pokazuje

Budżet, WPF i pomoc dla OSP. Radni powiatu spotkają się w Żywcu

Żywiec szykuje weekend pełen smaków, regat i historii

OscypekFest wraca do Żywca. Folk, muzyka i rodzinne atrakcje

Sport, animacje i nagrody na Kocurowie. MOSiR szykuje wakacyjny poranek

Żagle wrócą na Jezioro Żywieckie. W sobotę rusza 48. edycja regat

Remont w Rycerce Górnej zakończony. Powiat odebrał odcinek za ponad 198 tys. zł

Żywiec już zna datę 26. Półmaratonu wokół jeziora

Rodzinny piknik pod Grojcem - Żywiec szykuje dzień pełen zabawy

Wakacyjne filcowanki w Żywcu. Dzieci zrobią liść z naturalnej wełny
Przydatne dane teleadresowe
- Bursa Nr 2 w Żywcu - zakwaterowanie, opłaty i zasady pobytu
- Jak powstało Jezioro Żywieckie? Historia, procesy i wpływ na region
- Największy wodospad w Polsce. Odkryj wodospad w Sopotni Wielkiej
- Żywiecki Park Etnograficzny w Ślemieniu podróż w czasie do życia beskidzkiej wsi
- Komenda Powiatowa Policji w Żywcu - kontakt, wydziały, dzielnicowi
- KRUS Żywiec - kontakt, godziny i obsługiwane gminy
