Wystawa i nagrody XXI Konkursu Zdobnictwa Bibułkowego w Muzeum Żywiec

Żywieckie Muzeum Miejskie rozbłysło kolorami bibułkowej sztuki! Laureaci XXI Konkursu Zdobnictwa Bibułkowego 2025 odebrali nagrody, a ich prace zachwycają kunsztem i tradycją. To wydarzenie to prawdziwa uczta dla miłośników regionalnego rękodzieła i kultury ludowej.
- Żywiec ożywiony barwami bibułkowych dzieł w Muzeum Miejskim
- Wyjątkowe nagrody i zaproszenie do odkrywania tradycji w Żywcu
Żywiec ożywiony barwami bibułkowych dzieł w Muzeum Miejskim
W sercu Żywca, w przestrzeniach Muzeum Miejskiego, odbyła się wyjątkowa uroczystość – otwarcie wystawy pokonkursowej XXI edycji Konkursu Zdobnictwa Bibułkowego. To wydarzenie przyciągnęło zarówno twórców, jak i entuzjastów tradycyjnej sztuki ludowej, którzy mieli okazję podziwiać niezwykłe kompozycje z bibuły, pełne detali i pasji.
Konkurs, organizowany przez Muzeum Miejskie w Żywcu, zyskał wsparcie wielu instytucji: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji 9sił z Jeleśni, Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej, Starostwa Powiatowego w Żywcu, Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział Beskidzki oraz Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu. Dzięki temu przedsięwzięcie zyskało rangę ważnego wydarzenia kulturalnego na mapie regionu.
Wyjątkowe nagrody i zaproszenie do odkrywania tradycji w Żywcu
Podczas ceremonii wręczenia nagród uhonorowano najlepszych artystów, których prace wyróżniały się oryginalnością i mistrzowskim wykonaniem. Ich zaangażowanie przypomina o sile i pięknie regionalnych tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie.
Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających do sierpnia 2025 roku. Każdy, kto zechce zanurzyć się w świat bibułkowego zdobnictwa i poznać efekty pracy lokalnych twórców, może to zrobić w Muzeum Miejskim przy ulicy Zamkowej 1 w Żywcu. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć jak żywe są nasze kulturowe korzenie.
Źródło: UM Żywiec
![]()
Ostatnie Artykuły

Gotycka płaskorzeźba z żywieckiej fary trafia na wystawę

Łucznik Żywiec zdominował mistrzostwa Polski. Aż 11 medali gospodarzy

Samochód stoczył się ze zbocza w Lipowej. Zginęła pasażerka

Malarstwo na szkle ma 75 lat. W Żywcu tradycja spotka współczesność

Na żywieckim Rynku będzie można przećwiczyć reakcję na alarm

Oznaczenia na drzewach zaniepokoiły mieszkańców. Co dalej z Laskiem Św. Wita

Andrzej Komoniecki trafił na orbitę. W Żywcu opowiedzą o niezwykłej planetoidzie

Jeden telefon przerwał nocną jazdę. Kierowca Volvo miał 2 promile

Piknik Przyrodniczy z Żywca nominowany do Słoneczników 2026

Festyn przy podstawówce odwołany. MOSiR podał kolejny termin

Ferrari, Lamborghini i McLaren na Rynku. Motoryzacja wsparła zbiórkę

Setne sekundy i potężne skoki. Air Downhill wraca na Górę Żar

Uszkodzona droga w rejonie Przegibku. Wprowadzono ruch wahadłowy

Głęboka wyrwa na ulicy Bielskiej. Ruch wahadłowy w Międzybrodziu Bialskim
Przydatne dane teleadresowe
- Apteki Ślemień, powiat żywiecki - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Co jest fajnego w Żywcu? Odkryj uroki tego miasta
- Filia nr 1 Żywieckiej Biblioteki Samorządowej w Żywcu - kontakt, godziny, informacje
- Nadzór Wodny w Żywcu - kontakt, pozwolenia wodnoprawne i opłaty
- Góra Żar - Odkryj przygodę w sercu Beskidów
- Beskid Żywiecki - Węgierska Górka, w harmonii z naturą
