Świadek zatrzymał nietrzeźwego kierowcę z blisko 3 promilami alkoholu
W Gilowicach doszło do niebezpiecznej sytuacji, która mogła zakończyć się tragicznie, gdyby nie szybka reakcja świadka. Pijany kierowca, mający blisko 3 promile alkoholu we krwi, został zatrzymany przez innego kierującego. To przykład, jak ważna jest obywatelska czujność na drodze.

Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy w Gilowicach

Wczoraj około południa w Gilowicach doszło do incydentu, który mógł skończyć się katastrofą. Na parkingu, świadek zauważył samochód, którego tor jazdy wzbudził jego podejrzenia. Pojazd zatrzymał się na środku parkingu, co skłoniło świadka do sprawdzenia, czy wszystko jest w porządku. Kiedy podszedł do kierowcy, od razu wyczuł silną woń alkoholu.

Obywatelska postawa ratuje przed tragedią

Świadek, zaniepokojony stanem kierowcy, postanowił działać. Wykazując się odwagą i odpowiedzialnością, zabrał nietrzeźwemu mężczyźnie kluczyki do samochodu. Następnie natychmiast powiadomił policję o zaistniałej sytuacji. Dzięki jego zdecydowanej reakcji, udało się zapobiec potencjalnej tragedii na drodze.

Interwencja policji i konsekwencje prawne

Policjanci z Komisariatu Policji w Gilowicach szybko pojawili się na miejscu zdarzenia. Po przebadaniu kierowcy alkomatem okazało się, że miał on prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, które stracił kilka lat temu za podobne przestępstwo. Teraz grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 3 lat więzienia za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz" w walce z przestępczością

Warto przypomnieć o kampanii społecznej “Nie reagujesz - akceptujesz”, której celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na naruszenia prawa. Brak reakcji ze strony obywateli może prowadzić do rozzuchwalenia przestępców. Policja apeluje o czujność i dziękuje za każde zgłoszenie, które przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Incydent w Gilowicach jest przykładem na to, jak ważna jest obywatelska postawa i szybka reakcja w sytuacjach zagrożenia. Każdy z nas może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa, reagując na niepokojące zachowania innych kierowców.


KPP w Żywcu