Czy warto organizować wycieczki szkolne w Beskidy?

Wycieczki szkolne to zdecydowanie jedne z ciekawszych zajęć dla uczniów. Dzieci mogą się zrelaksować w podróży i nauczyć czegoś nowego. Jest to też dobre miejsce do zacieśniania więzi między rówieśnikami. Jednak gdzie zorganizować wycieczkę szkolną, by połączyć relaks, z nauką w terenie i z ciekawymi atrakcjami? Mamy na to odpowiedź: Beskidy.

Jak zorganizować wycieczkę szkolną w Beskidy?

Przy organizowaniu wycieczki dla dzieci, trzeba wziąć pod uwagę, by był to czas aktywny, ale zawierał też elementy edukacyjne. Mimo że jest to świetny moment na zabawę i relaks, należałoby wycieczkę zorganizować tak, by dzieci coś z niej wyniosły. Wyłaniając miejsce wycieczki, powinno się wybrać takie, które ma wiele atrakcji do zaoferowania. Warto sprawdzić, czy dana miejscowość ma ciekawe szlaki turystyczne, czy są muzea, kolejki górskie czy inne punkty turystyczne.

Coraz więcej szkół organizuje wycieczki przez biuro podróży. Z pewnością jest to łatwiejsze niż zorganizowanie wycieczki samemu, jednak ma to też swoje wady. Przede wszystkim, nie mamy wpływu na atrakcje. Tak naprawdę, jesteśmy skazani na to, co ma nam do zaoferowania biuro. Nie zawsze będą to rzeczy, które zachwycą uczniów.

Nauczyciele chętnie organizują wycieczki szkolne w Beskidy z Base Camp Istebna, to dobry pomysł na nietypową lekcję WF-u czy zieloną szkołę. W ofercie znajdziemy takie atrakcje, jak: park linowy o różnych stopniach trudności, marsze na orientację z nauką czytania mapy, tory przeszkód w lesie, zawody w paintballu, strzelanie z łuku lub wiatrówki, ale też zwykłe gry i zabawy integrujące dzieci.

Skontaktowanie się bezpośrednio z ośrodkiem może być dla nas korzystniejsze niż współpraca z biurem podróży, pozwala na większą elastyczność w planie wycieczki.

Jak aktywnie spędzić czas na wycieczce szkolnej?

Jeśli zdecydujemy się na wycieczkę szkolną w Beskidach, to mamy wiele szlaków górskich do wyboru. Można zwiedzić takie miasta jak Ustroń, Istebna, Szczyrk czy Bielsko-Biała, a potem odwiedzić Leśny park Niespodzianek w Ustroniu i wspiąć się na szczyt Czantorii, przejechać się kolejką górską i odwiedzić Sokolarnię, dzieci będą miały możliwość poznać dzikie ptaki, które zamieszkują tereny naszego kraju. Inne szczyty w Beskidach, które warto zdobyć, to Skrzyczne, Barania Góra, Wielka Racza, Rysianka i Mogielica. W Beskidach możliwości na aktywne spędzanie czasu jest wiele. Ciekawym urozmaiceniem będzie też aquapark, park linowy i tor pełen przeszkód, zawody w paintballu, warsztaty ze strzelania z łuku, czy wycieczka rowerowa po okolicznych miejscowościach, jeśli grupa nie jest duża, można wybrać się z grupą na łatwiejszy szlak górski rowerem.

Dlaczego warto organizować wycieczki szkolne?

Wycieczki szkolne to przede wszystkim pora odpoczynku, to czas regeneracji dla uczniów, jak i nauczycieli. Wyjazdy mogą pomóc w budowaniu odpowiednich relacji między dziećmi a nauczycielami, co w przyszłości może wpłynąć pozytywnie na efekty w nauce. Szkoła mocno skupia się na nauce, dzieci często nie mają nawet kiedy zacieśnić więzi między sobą, takie wycieczki są do tego świetną okazją. To też szansa dla dzieci z biedniejszych rodzin, by mogły poznawać atrakcje turystyczne swojego kraju, dlatego tak ważne jest, by były one przystępne cenowo.

Wycieczki w góry pozwalają odetchnąć od codzienności i naładować ciało pozytywną energią. Aktywność fizyczna będzie dobra dla dzieci, dlatego okolice Beskidów będą świetne na wycieczkę szkolną. Pobyt w górach to też dobry sposób na praktyczną lekcję przyrody, geografii czy biologii, czytanie map szlaków może pomóc dzieciom później w szkole.