Gdzie zjeść na Śląsku? Lista polecanych restauracji

Śląsk jest bardzo dobrze rozwinięty pod względem gastronomicznym. Większym wyborem ciekawych smaków może się pochwalić tylko Warszawa. Gdzie zjeść dobrze na Śląsku? Przedstawiamy listę restauracji, które przez żołądek dostały się do naszego serca.

Śląska Prohibicja, czyli tradycyjna kuchnia Śląska

Śląska prohibicja to obowiązkowy przystanek podczas zwiedzania słynnej dzielnicy Nikiszowiec. Kuchnia serwuje tradycyjne śląskie dania, ale też takie bardziej nowoczesne. Goście mają dostęp do spiżarni, w której mogą skorzystać z domowych konfitur czy powideł. Odbywają się tu występy artystyczne i koncerty na żywo. Restauracja znajduje się na liście Poland 100 best restaurants.

Japońskie dania w Sakana Sushi & Sticks w Katowicach

Sushi warto spróbować w Sakana Sushi & Sticks, ta wyjątkowa susharnia w Katowicach znajduje się przy ulicy Gawronów 6/4. To japońska kuchnia fusion w nowoczesnym wydaniu. Zjecie tutaj pyszne sushi, przygotowane przez sushi mastera. Jeśli nie lubicie surowych ryb, możecie poprosić o wegańskie rolki, zapewne zostaną dla was specjalnie przygotowane, nawet jeśli nie ma takiej opcji w menu! To wielki atut tej restauracji, jest dostępna dla każdego.

Żurownia Katowice

To kuchnia polska, zjecie tutaj kluski śląskie, surówkę z czerwonej kapusty i specjał zakładu – żurek. Dania możecie dostać w wersji tradycyjnej, jak i w wegetariańskiej. Kluski wege zamiast boczkiem faszerowane są warzywami. Wystrój lokalu jest utrzymany w postindustrialnym klimacie, podkreślają przemysłowy charakter Śląska.

Dotychczas w Tychach

Restauracja w Tychach z niecodzienną nazwą, od razu rzuca się w oczy i zapada w pamięć. To świetne miejsce na obiad z przyjaciółmi, do posiłku często serwowana jest przystawka w postaci chleba i hummusu. W menu znajdziecie autorskie wędliny, makarony i pieczywo. Niewiele miejsc na mapie Śląska oferuje menu składające się w całości z produktów rzemieślniczych!

Słowianka w Bielsku-Białej — kuchnia polska

Lokal znajduje się w niedalekiej odległości od lotniska w Bielsku-Białej. Zjecie tutaj typowe polskie dania w nowoczesnym wydaniu. Dania z karty menu inspirowane są kuchnią słowiańską, restauracja wraca do naszych korzeni i w nowoczesnej odsłonie serwuje nam prawdziwe słowiańskie dania. Znajdziecie tu zatem dużo kaszy, grzybów i jajek.

Parole del Gusto, czyli włosko-żywiecka duma

Parole del Gusto to jedna z lepszych włoskich restauracji w Żywcu. Takiej pizzy nie znajdziecie nigdzie indziej. Zjecie tutaj przepyszną pizzę i desery jak np. pieczone jabłko pod kruszonką z lodami czy brownie. Warto się tu wybrać chociaż raz, w szczególności, że restauracja do drogich nie należy. Teraz znaleźć restaurację z pysznym jedzeniem i niskimi cenami, to jak szukać igły w stogu siana…

Owce i róża w Brennej

Restauracja, w której przeprowadziła rewolucję Magda Gessler. Owce i róża znajduje się niedaleko Wisły i Ustronia, w Brennej. Lokal jest na wysokim poziomie, a pani Gessler może być dumna. Jedzenie jest smaczne, zjecie tutaj pierś z kurczaka zapiekaną ze szpinakiem, mizerię czy poleśnik, który był w odcinku Kuchennych Rewolucji.