Sprzedaż apartamentów Szczyrk

Sprzedaż apartamentów na wynajem to jedna z działalności realizowana w ramach inwestycji okołoturystycznych. Najczęściej kompleksy powstają w miejscowościach wypoczynkowych, przez które przewijają się tysiące wczasowiczów. Usługa powstała z myślą o osobach chcących bezpiecznie ulokować nadwyżkę kapitału, a przy okazji zarabiać. Na czym polega to rozwiązanie biznesowe i dlaczego warto się nim zainteresować?

Sprzedaż apartamentów na wynajem – na czym to polega?

Sprzedaż apartamentów na wynajem to usługa skierowana do osób, które chcą zarabiać na wynajmie przy jednoczesnym minimalnym (lub zerowym) zaangażowaniu w jego obsługę. Inwestor (właściciel) kupuje mieszkanie w condohotelu i czerpie zyski na bazie jednego z dwóch modeli biznesowych: osiąga procentowy dochód z rocznego najmu albo korzysta z gwarantowanych kilku procent w skali roku, naliczanych od ceny apartamentu bez wykończenia. Co ważne, obsługą lokalu zajmuje się operator budynku i to on dopełnia bieżących spraw związanych z zarządzaniem nim i jego utrzymaniem. Ale to niejedyna zaleta.

Korzyści dla inwestora

Omawianym konceptem inwestycyjnym warto się zainteresować z kilku względów:

  • regularne zyski – kupno nieruchomości położonej w dobrej lokalizacji zapewni stałe, wysokie zyski z najmu
  • podwójny zwrot z inwestycji – właściciel zarabia nie tylko na wynajmie, ale na i na wzroście wartości nieruchomości (ceny lokali stale rosną i prawdopodobnie ta tendencja się utrzyma)
  • stałe miejsce na pobyt – inwestorowi przysługuje pobyt właścicielski, więc w razie potrzeby apartament może pełnić funkcję miejsca noclegowego na wyjazdach służbowych czy urlopach
  • wygoda – w większości przypadków apartamenty na wynajem są całkowicie bezobsługowe, a to oznacza, że o wszelkie kwestie związane z lokalem i zakwaterowaniem dba zarządca (operator) a nie właściciel
  • dodatkowe źródło dochodu – kupno apartamentu na wynajem może okazać się dobrym pomysłem na dywersyfikację dochodów albo stać się źródłem dodatkowego zarobku; wynajem nie wymaga angażowania się w sprawy z nim związane, więc można jednocześnie czerpać zyski z najmu i prowadzić inny biznes.

Szczyrk – idealne miejsce na ulokowanie kapitału w lokal na wynajem

Jeśli chcesz osiągać stałe dochody z najmu, kup nieruchomość w miejscu, w którym będziesz mógł liczyć na duże obłożenie. Dlaczego? Bo przełoży się to na wysoki zwrot z inwestycji. Ze względu na to, że coraz chętniej i częściej wypoczywamy w górach, także w sezonie letnim, rozsądnym wydaje się sfinansowanie jednej z tamtejszych nieruchomości. Godną uwagi lokalizacją jest np. Szczyrk.

Szczyrk to malownicza miejscowość położona w Beskidzie Śląskim, u podnóża góry Skrzyczne. W mieście można aktywnie wypoczywać przez cały rok. Warunki ku temu stwarzają m.in. dwa ośrodki sportowo-rekreacyjne: Beskid Sport Arena i Szczyrk Mountain Resort oraz Centralny Ośrodek Sportu.

Miasto rocznie odwiedza kilkaset tysięcy turystów. Tym, co przyciąga ich w te strony są piękne widoki, liczne szlaki turystyczne oraz doskonale przygotowane trasy narciarskie – wczasowicze mają do dyspozycji 50 km tras, z których można korzystać na jednym karnecie. Plusem jest też dostęp do tras rowerowych o różnym stopniu trudności, wyciągów i kolejek górskich. Co więcej, ok. pół godziny drogi z miasta leży Jezioro Żywieckie, na którym latem można uprawiać sporty wodne, oraz Ustroń – uzdrowiskowy kurort z basenami solankowymi.

Miejsc, w których można wykupić nieruchomość, jest kilka, a jednym z najatrakcyjniejszych jest condohotel Meta Residence. Meta Residence to prestiżowy kompleks, który realizuje sprzedaż apartamentów w Szczyrku z kategorii premium. Obiekt zlokalizowany jest tuż przy stoku narciarskim, bezpośrednio przy kolejce. Mieszkania spełniają 5-gwiazdowy standard, są gustownie urządzone i doskonale doposażone. Budynki zostały zaprojektowane tak, by zapewnić gościom wszystko, czego trzeba do dobrego wypoczynku. Obiektem zarządza zaufany operator z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży, który oferuje inwestorom dwa modele zarabiania do wyboru, umowę najmu z możliwością przedłużenia oraz możliwość ubiegania się o zwrot VAT (dotyczy osób fizycznych). Więcej na temat apartamentów dostępnych w Meta Residence dowiesz się na stronie: metaresidence.pl/dalczego-warto