Wszystko co musisz wiedzieć o sprzedaży antyków

W ostatnim czasie na popularności zyskują stare przedmioty, tzw. antyki. Wiele z nas pożąda w swoim domu ładnych mebli z okresu PRL-u czy zabawek z tamtego okresu. Sprzedaż antyków to również sposób życie i zarabianie pieniędzy. Jeżeli chcesz się dowiedzieć o tym nieco więcej, zapraszamy do lektury!

Na co zwracać uwagę przy sprzedaży antyków?

Sprzedaż antyków nie jest łatwym zadaniem. Trzeba posiadać dużą wiedzę na temat kupowanych i sprzedawanych przedmiotów. W tej branży bardzo liczy się skrupulatność i dokładność. Trzeba zwracać uwagę na numery seryjne, materiały, z jakich zostały wykonane przedmioty, fabryki, które je wyprodukowały czy zapisane symbole. W świecie antyków bardzo łatwo kupić podróbkę, dlatego niezbędna jest tutaj obszerna wiedza z tego tematu. Jeżeli posiadasz w domu kilka starych przedmiotów, a nie wiążesz przyszłość z tą branżą, dobrze jest udać się o pomoc do antykwariatów czy domów aukcyjnych. W takich miejscach pracują specjaliści, którzy dokonują bezpłatnej wyceny przedmiotów, a w razie zainteresowania obu stron mogą je odkupić, czy wziąć w depozyt.

Gdzie kupować i sprzedawać antyki?

Przykładowo - jesteś w posiadaniu starych przedmiotów, mebli czy obrazów znalezionych na strychu, czy w starym nowo kupionym mieszkaniu, co dalej? Wyrzucić, oddać czy sprzedać? Jak sprzedać to gdzie i za ile? Już odpowiadamy na to pytanie. Dobrym miejscem na sprzedaż antyków są antykwariaty. Można tam nie tylko sprzedawać swoje przedmioty, ale także kupić nowe, które nas urzekną swoim urokiem. W antykwariatach często można znaleźć meble czy przedmioty z tzw. duszą - takich, których nie znajdziemy w ówczesnych sklepach, gdzie meble czy inne produkty są robione na ilość, a nie jakość.

Jak zostać sprzedawcą antyków?

Osoby, które chcą zostać sprzedawcą antyków, mają co najmniej kilka opcji do wyboru. Często nawet nie jest potrzebny wysoki kapitał, aby zaistnieć w tej branży. Zazwyczaj wystarczy trochę pieniędzy i czas. Jednym ze sposobów jest stałe gromadzenie starych przedmiotów. Wiąże się to z regularnym odwiedzaniem wyprzedaży garażowych, pchlich targów czy bazarków staroci. Trzeba pamiętać nie tylko o zbieraniu nowych rzeczy, ale również o sprzedawaniu. Wraz z kupowaniem i sprzedawaniem coraz to kolejnych przedmiotów rośnie doświadczenie oraz posiadany kapitał, który jest niezbędny do inwestycji. Jeżeli na poważnie myślisz o byciu sprzedawcą antyków warto ciągle doszkalać się w tym temacie - uczęszczać na targi, wydarzenia kulturalne czy czytać książki.