Zaburzenia równowagi, osłabienie refleksu, zbyt wysoka ocena własnych możliwości, upośledzenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, czy zaburzenia widzenia to tylko niewielka część objawów, które pojawiają się po spożyciu alkoholu. Decydując się na kierowanie samochodem po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu stwarzamy ogromne zagrożenie w ruchu drogowym nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

W piątek około 20.50 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację, że na ul. Kopernika doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak wynika z ich ustaleń, kierujący bmw 33-latek, zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym vw, którym kierował 36-latek. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała pasażerka vw. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 33-latka okazało się, że ma on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Z kolei w sobotę około 5.35 w Węgierskiej Górce policjanci zatrzymali 32-latka, który kierował mazdą mając w organizmie ponad promil alkoholu.

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Statystyki policyjnie rokrocznie pokazują, jak wielkim zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Alkohol wpływa na nasz styl i sposób jazdy. Jazda po alkoholu nawet na krótkich dystansach czy bocznymi drogami nigdy nie jest bezpieczna. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.