Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Pomimo, że trwa lato w żywieckiej komendzie policji wspominano dzisiaj zimę. W sali imienia przod. Józefa Szczepanika odbyło się uroczyste wręczenie nagród, wyróżnionym w ogólnopolskim konkursie „Stok nie jest dla bałwanów”, uczennicom z Juszczyny. Nastolatki otrzymały wyróżnienie w kategorii spot filmowy. Nagrody laureatkom, w imieniu Komendanta Głównego Policji, wręczył mł. insp. Michał Łukasik – Komendant Powiatowy Policji w Żywcu.

W sezonie zimowym 2019/2020 Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji realizowało czwartą edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Jednym z jej elementów był ogólnopolski konkurs plastyczno-filmowy pt. „Stok nie jest dla bałwanów”.

Dwie uczennice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Juszczynie wzięły w nim udział realizując spot filmowy. Rozstrzygnięciu konkursu z uwagi na ogłoszony stan epidemii, nastąpiło dopiero w połowie czerwca. Jury przyznało Magdzie i Oli wyróżnienie w kategorii wiekowej 11-16 lat. Podsumowaniem konkursu corocznie jest Gala Finałowa organizowana w Warszawie, na której laureatom zostają wręczone nagrody. Jednak ze względu na sytuację panującą w Kraju, w trosce o zdrowie uczestników konkursu i ich opiekunów, nie została ona zorganizowana. Dlatego też dzisiaj, w Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu, odbyło się uroczyste spotkanie z laureatkami konkursu. Komendant Powiatowy Policji w Żywcu mł. insp. Michał Łukasik złożył, w imieniu Komendanta Głównego Policji, gratulacje autorkom spotu oraz wręczył im nagrody.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych wyzwaniach profilaktycznych!

Informacja z rozstrzygnięcia konkursu znajduje się na stronie internetowej www.policja.pl. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

  • stolik na którym stoją nagrody
  • stolik na którym leżą nagrody i dyplomy
  • stolik na którym są nagrody w tle baner komendy w Żywcu
  • komendant i uczestniczki spotkania w tle stolik z nagrodami oraz baner
  • komendant stoi trzyma dyplom obok stoją uczestniczki
  • komendant wręcza jednej z uczestniczek dyplom
  • komendant wręcza nagrode uczestniczce
  • komendant wręcza nagrody uczestnikom
  • zdjęcie grupowe, stoją uczestniczki, komendant i opiekunka