UWAGA: WAŻNE ZMIANY W OBSŁUDZE KLIENTÓW

 

 

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Żywieckiego!

W związku z rozwojem sytuacji zagrożenia epidemiologicznego w kraju, działając w oparciu o zalecenia Prezesa Rady Ministrów i innych organów administracji rządowej, a także w trosce o życie i zdrowie Mieszkańców oraz osób przyjezdnych podjęto decyzję o wprowadzeniu zmian w obsłudze klientów Starostwa Powiatowego oraz Jednostek Organizacyjnych Powiatu Żywieckiego. Począwszy od dnia 16 marca br.:

  1. Wydział Komunikacji zlokalizowany w Żywcu przy Al. Wolności 2 przyjmował będzie wyłącznie klientów umówionych za pośrednictwem elektronicznego systemu rejestracji wizyty, który znajduje się na stronie internetowej zywiec.powiat.pl pod zakładką „Umów Wizytę Wydział Komunikacji”

Kontakt telefoniczny do Wydziału Komunikacji:

Sekretariat: 33 860 16 10

Kontakt mailowy do Wydziału Komunikacji:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  1. Wydział Budownictwa zlokalizowany w Żywcu przy ul. Krasińskiego 13 będzie udzielał informacji o toczącym się postępowaniu telefonicznie przez osobę prowadzącą daną sprawę. W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa (np. odbiór lub uzupełnienie dokumentów) prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny celem ustalenia terminu i godziny wizyty. Zapytania ogólne dotyczące składania nowych wniosków prosimy kierować drogą mailową lub telefoniczną.

Kontakt telefoniczny do Wydziału Budownictwa:

Sekretariat: 33 860 50 76 oraz 33 860 50 73

Pracownicy prowadzący postępowania:

33 860 50 41
33 860 50 40
33 860 50 94
33 860 50 38
33 860 50 37

Kontakt mailowy do Wydziału Budownictwa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  1. W zakresie działalności pozostałych Wydziałów Starostwa wprowadza się obowiązek telefonicznego kontaktu celem uzyskania informacji o możliwym sposobie załatwienia sprawy. Szczególnie zachęcamy również do załatwiania spraw bez wychodzenia z domu korzystając z platformy e-PUAP lub SEKAP. Przypominamy, iż dokumenty związane z konkretną sprawą można również przesyłać drogą pocztową lub pozostawić na biurze podawczym Urzędu.

Dodatkowo w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców  bieżąca obsługa klientów w Powiatowym Urzędzie Pracy w Żywcu oraz w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Żywcu odbywać się będzie wyłącznie na stanowiskach wyposażonych w szyby ochronne, a wszystkie osoby mogące stanowić potencjalne źródło zarażenia będą przed rozpoczęciem załatwiania spraw urzędowych wyposażani w maseczki chroniące urzędników i innych klientów Urzędu.

  1. Zachęcam również do ograniczenia płatności gotówką na rzecz płatności bezgotówkowych.

Do odwołania wstrzymuje się również potwierdzanie w Starostwie Powiatowym w Żywcu profilu zaufanego.

Apelujemy jednocześnie do wszystkich mieszkańców, którzy planowane wizyty w Starostwie Powiatowym w Żywcu mogą odłożyć, aby to zrobili. Sytuacja dotycząca koronawirusa jest stale monitorowana, a wszelkie działania mają charakter profilaktyczny dlatego proszę o wyrozumiałość i zachowanie spokoju.

  1. Poniżej wykaz numerów kontaktowych oraz adresów mailowych do poszczególnych wydziałów Starostwa oraz jednostek organizacyjnych udzielających szczegółowych informacji o sposobach załatwiania spraw:

Wydział Geodezji

33 860 16 42, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydział Ochrony Środowiska

33 860 50 19, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu

33 860 22 44, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydział Organizacyjny

33 860 50 13, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydział Oświaty i Wychowania

33 860 50 80, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro Rozwoju, Funduszy Zewnętrznych i Inwestycji

33 860 50 07, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zespół ds. Transportu

33 860 50 62, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zespół Audytu i Kontroli

33 860 50 57, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zespół ds. Ochrony Zdrowia

tel. 33 860 50 75, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zespół Zarządzania Kryzysowego

33 861 94 90, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

33 860 50 20, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nieodpłatna Pomoc Prawna

33 860 50 21

Biuro Informacji Starostwa Powiatowego w Żywcu

33 860 50 14, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

33 861 94 19 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

33 860 70 49

Powiatowy Urząd Pracy

33 475 75 60, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

POZOSTAŁE DANE KONTAKTOWE:

Rejestracja wizyty w Wydziale Komunikacji: http://webqms3.pl/spzywiec/public/

Adres skrzynki podawczej SEKAP Starostwa Powiatowego w Żywcu: https://www.sekap.pl/id/22868

 Adres skrytki ePUAP Starostwa Powiatowego: /umd21t2q8r/skrytka

 


Załączniki:


Artykuły promocyjne

Powiat Żywiec: UWAGA: WAŻNE ZMIANY W OBSŁUDZE KLIENTÓW