Powiat Żywiec: POSIEDZENIE ZESPOŁU WS. KORONAWIRUSA

W dniu dzisiejszym (11 marca) br. o godz. 1200 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu odbyło się spotkanie robocze Zespołu Reagowania Kryzysowego w sprawie zagrożenia koronawirusem w Powiecie Żywieckim z udziałem Dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Andrzeja Szczeponka.
Spotkaniu, któremu przewodniczył Starosta Żywiecki Andrzej Kalata wzięli udział między innymi wzięli przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Żywcu, Komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Żywcu i Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, przedstawiciele Straży Granicznej, Jednostki Obrony Terytorialnej, Wójt Gminy Jeleśnia oraz przedstawiciel Gminy Rajcza.
Głównym tematem było omówienie aktualnej sytuacji zagrożenia na terenie Żywiecczyzny. Jak wynika z informacji Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Żywcu, na chwilę obecną nie potwierdzono żadnego przypadku osoby z koronawirusem. Starosta Żywiecki zaapelował do wszystkich mieszkańców oraz do środków masowego przekazu o zachowanie spokoju i nie wprowadzanie stanu niepotrzebnej paniki.
Obecnie na terenie Żywiecczyzny przebywają 43 osoby podlegające kwarantannie i obserwacji domowej.
Kolejnym tematem było omówienie przygotowania służb do wprowadzenia w dniu dzisiejszym (tj. 11 marca) od godz. 20 00 kontroli na Przejściach Granicznych w Zwardoniu i Korbielowie. Dodatkowo Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Żywcu poinformowała, że zgodnie z nowymi wytycznymi wszystkie osoby wracające z zagranicy muszą poddać się domowej kwarantannie. Szczegółowe informacje w tym zakresie można uzyskać pod całodobowym numerem w SANEPID-zie 605 538 283
Powiązane wiadomości:
- POSIEDZENIE POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO DOTYCZĄCE ZAGROŻENIA EPIDEMIOLOGICZNEGO
Starostwo Powiatowe w Żywcu,
zywiec.powiat.pl/post/posiedzenie-zespolu-ws-koronawirusa,3961.html
Ostatnie Artykuły

Sporyska po remoncie. Powiat odebrał odcinek za ponad 175 tys. zł

Od jogi w parku po nocne tajemnice. Intensywny weekend w Żywcu

W Żywcu uczono rozpoznawania dezinformacji. Biblioteka pełna pytań

Żywiecka policja przypomina rowerzystom zasady, które łatwo zlekceważyć

Strażackie syreny i jajecznica gigant. Pod Grojcem szykuje się rodzinne święto

Na żywieckim Rynku oddadzą krew dla Mam przed świętem

Urząd Stanu Cywilnego Milówka - kontakt, godziny, sprawy cywilne i meldunkowe

Urząd Gminy Lipowa - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi

Urząd Gminy w Jeleśni - kontakt, wydziały, e-usługi

Urząd Stanu Cywilnego Ślemień - kontakt, godziny i sprawy do załatwienia

Zakład Usługowo-Produkcyjny Gospodarki Wodno-Ściekowej “Isepnica” - kontakt, godziny, taryfy

Urząd Gminy Łodygowice - kontakt, godziny i wydziały

Urząd Stanu Cywilnego Węgierska Górka - kontakt, godziny i rejestracja zdarzeń

Urząd Stanu Cywilnego Ujsoły - kontakt, godziny, sprawy i opłaty
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Stanu Cywilnego w Żywcu - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Żywieckie Szlaki Spacerowe: Szlakiem Papieża Jana Pawła II
- Medycyna Pracy w Żywcu kompleksowy przewodnik dla mieszkańców
- Urząd Stanu Cywilnego Lipowa - kontakt, godziny, wydziały
- Urząd Stanu Cywilnego Radziechowy-Wieprz - kontakt, godziny, adres
- Konkatedra Żywiec - Świadectwo wieków
