Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Projekty rezydencji – czym się wyróżniają?

Jeśli dokonałeś zakupu działki, to zapewne jesteś na etapie dokonywania wyboru projektu domu. Oferta jest bardzo szeroka i znaleźć w niej można domy standardowe oraz te bardziej luksusowe. Czym wyróżnia się projekt rezydencji na tle innych i czy warto się na niego zdecydować?

Projekty rezydencji – ich powierzchnia i wygląd zewnętrzny

Wielkość powierzchni w przypadku rezydencji może znacznie odbiegać od standardowych, małych projektów domów. Zazwyczaj luksusowe wille posiadają jej co najmniej 180 m2. I jest to raczej dolna granica powierzchni pośród rezydencji. Większość z nich posiada co najmniej 200 m2, a z łatwością znajdziesz takie projekty, których wielkość przekracza 300, a nawet 400 m2.

Ogromne znaczenie ma także wygląd zewnętrzny i prezentacja całego budynku. Mnóstwo gotowych projektów rezydencji jest utrzymana w stylu nowoczesnym. Dzieje się tak ze względu na panującą aktualnie modę i jego popularność wśród inwestorów. Poza tym jest on powszechnie kojarzony z luksusem i wyższym poziomem. Jednak w ofercie projektowej znajdziemy także projekty domów z zewnątrz wyglądające zupełnie zwyczajnie, natomiast w środku zauważyć można prawdziwy luksus. Jednak najwyższej jakości elewacje znajdziemy wszędzie.

Projekty rezydencji – jak są wykończone wnętrza?

Wnętrza w rezydencjach odgrywają niezwykle istotną rolę, gdyż to w nich domownicy spędzają większą część czasu. Wykończenia w nich zastosowane są najwyższej możliwej jakości. Jednak to, co wyróżnia wiele projektów rezydencji to niespotykane, w domach standardowych, dodatkowe pomieszczenia. Przykładem może być sala konferencyjna. Budują ją przedsiębiorcy, decydujący się na prowadzenie spotkań biznesowych bez wychodzenia z domu.

Nietypowe pomieszczenia są charakterystyczne dla projektów rezydencji i często możemy spotkać się z siłownią, która nikogo nie dziwi, gdyż zdrowy tryb życia jest coraz popularniejszy. Widać to także w projektach luksusowych willi. Do innych przykładów należą: sala gier, sala kinowa, czy nawet sauna. W takich domach nawet zwykłe pomieszczenia są zdecydowanie bardziej luksusowe niż dotychczas znane z projektów domów standardowych. Różnica jest zwykle najbardziej widoczna w łazience, gdzie oprócz tego, że cała aranżacja łazienki z daleka wygląda na luksusową, to często umieszcza się tam także jacuzzi.

Projekty rezydencji - energooszczędne rozwiązania

Projekty rezydencji posiadają sporą powierzchnię, co przekłada się na większe zużycie energii. Zimą mamy także tu koszty związane z ogrzewaniem całego domu. Dlatego też często w rezydencjach, od razu stosuje się ekologiczne rozwiązania. Znajdziemy sporo projektów, które domy energooszczędne. Ich istotą jest przede wszystkim odpowiednia izolacja budynku, dzięki której minimalizuje się straty ciepła.

W rezydencjach stosuje się z powodzeniem rozwiązania takie jak: instalacja fotowoltaiczna na dachu. Ze względu na to, że luksusowe wille należą do budynków o dużej powierzchni, to często panele słoneczne są w stanie zaspokoić całe zapotrzebowanie na energię elektryczną domu. Zwłaszcza porą letnią. Dlatego nie bez powodu wiele projektów rezydencji posiada mocno przeszkloną jedną ścianę. Zazwyczaj tą od południa, gdyż wpływa to pozytywnie na ciepło w domu. Słońce wpadające zimą ogrzewa wnętrze. Latem natomiast stosuje się markizy zewnętrzne, które są w stanie odbić nawet ponad 90% energii cieplnej. To powoduje, że wnętrze domu nagrzewa się zdecydowanie wolniej.

Wiele elementów wpływa na to, że luksusowa willa wyróżnia się zdecydowanie na tle innych domów. Wszystko to ma jednak związek z wydatkami. Projekt rezydencji oraz ich realizacja to spore koszty, przewyższające nawet kilkukrotnie budowę klasycznego domu. Tutaj znajdziesz różne propozycje takich budynków https://pracownia-projekty.dom.pl/. Rezydencje znajdziemy przeważnie na obrzeżach miast, z dala od miejskiego zgiełku. Cechą wyróżniająca jest zdecydowanie większy komfort podczas codziennego użytkowania. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na jej budowę, na szczęście pewne rozwiązania możemy z powodzeniem zastosować także w naszych domach.