Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność za kierownicą. W ciągu ostatnich dni doszło do dwóch zdarzeń drogowych w rejonie przejść dla pieszych. Przypominamy, że przejście dla pieszych jest miejscem szczególnym, które od wszystkich użytkowników ruchu drogowego wymaga zdwojonej uwagi i ostrożności.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek, około 13.15, w Milówce na ul. Jana Kazimierza. Jak wstępnie ustalili policjanci, 34-latek kierując dacią, nie zachował ostrożności i najechał na tył stojącego przed przejściem dla pieszych samochodu mazda, który następnie uderzył w tył lexusa. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Do kolejnego zdarzenia doszło w sobotę około 18.30 w Żywcu na ul. Sporyskiej. Jak wynika z ustaleń policjantów, 23-latek kierując fiatem seicento, nie ustąpił pierwszeństwa pieszym, którzy znajdowali się na przejściu dla pieszych i potrącił trzech mężczyzn w wieku 37, 40 i 41 lat. W wyniku zdarzenia piesi na szczęście nie odnieśli groźnych obrażeń i po medycznym zaopatrzeniu mogli wrócić do domów. Kierowca za złamanie przepisów ruchu drogowego otrzymał mandat karny.

Pamiętajmy, że przejście dla pieszych jest miejscem szczególnym, które wymaga uwagi i ostrożności zarówno ze strony pieszych, jak i kierowców. O szczególną ostrożność apelujemy teraz, w okresie jesienno-zimowym, kiedy trudne warunki pogodowe takie jak, szybko zapadający zmrok, śliska nawierzchnia, mgły czy deszcz powodują, że o wypadek nietrudno.