Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Policjanci z Żywca ustalają przyczyny i okoliczności dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie Żywiecczyzny. Kolejny raz apelujemy o ostrożność i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj około 2.30 w Pewli Małej na ul. Żywieckiej. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem mazda 18-latek, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku mercedesem. W wyniku zdarzenia pasażerka mercedesa z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Badanie stanu trzeźwości 18-latka wykazało, że miał on w organizmie 0,7 promila alkoholu.

Z kolei dzisiaj rano, w Ciścu na ul. Prymasa Wyszyńskiego, 65-latek kierując samochodem ciężarowym daf, uderzył w bok autobusu. Na szczęście w autobusie nie było pasażerów. W wyniku zdarzenia 65-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Apelujemy o ostrożność!

Zmiany pogody powodują, że warunki na drogach stają się trudne. Jednak bez względu na to, jaka aura panuje za oknem, kierowca powinien pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy o tym, aby zawsze dostosować prędkość do warunków panujących na drodze! To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków jest powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych.