Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

41 WAWRZYŃCOWE HUDY W UJSOŁACH

 

3 sierpnia br. w Ujsołach, w ramach 56 Tygodnia Kultury Beskidzkiej odbyły się po raz już czterdziesty pierwszy Wawrzyńcowe Hudy. Na deskach amfiteatru "Pod Muńcołem" wystąpiły polskie i zagraniczne zespoły. W tym roku swój repertuar zaprezentowały zespoły z Kanady, Albanii, Ukrainy, Serbii, Grojcowiaie z Wieprza, Mały Haśnik z Żabnicy, Ziemia Rajczańska z Rajczy i Małe Juhasy.

W ramach tegorocznej imprezy odbyły się również kiermasze rękodzieł artystycznych wykonanych przez regionalnych twórców. Była ceramika, suszone ozdobne kwiaty, szyte zabawki, ozdoby z drewna, góralska biżuteria. Amatorów kuchni regionalnej przyciągnęły placki ziemniaczane z blachy, golonko i kwaśnica oraz chleb ze smalcem.

Zwieńczeniem sobotnich atrakcji o. godz. 22.00 było podpalenie Hudy - specjalnie wykonanej konstrukcji składającej się z czterech wbitych w ziemię podłużnych pali, a na to poukładanego piętrowo jałowca i suchego chrustu.

Wśród licznie zgormadzonej publiczności znaleźli się również parlamentarzyści, samorządowcy oraz delegacje samorządów partnerskich. Starostwo Powiatowe w Żywcu reprezentowali Starosta Żywiecki Andrzej Kalata oraz Radny Powiatu Grzegorz Rybarski.Artykuły promocyjne

Powiat Żywiec: 41 WAWRZYŃCOWE HUDY W UJSOŁACH