Wielkanocne tradycje ożywają w Żywcu dzięki rekordowemu konkursowi plastycznemu

Wielkanocne tradycje ożywają w Żywcu dzięki młodym artystom!
- Żywiec w świątecznym nastroju. Konkurs plastyczny dla uczniów
- Niezwykłe osiągnięcia młodych artystów. Kto zdobył nagrody?
W Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbył się wyjątkowy konkurs plastyczny, który przyciągnął aż 188 uczniów z całego powiatu żywieckiego. To nie tylko okazja do twórczej ekspresji, ale także szansa na odkrycie bogactwa lokalnych tradycji związanych z Wielkim Postem i Wielkanocą.
Żywiec w świątecznym nastroju. Konkurs plastyczny dla uczniów
W dniu 2 kwietnia br. Żywiec stał się miejscem, gdzie młode talenty mogły zaprezentować swoje umiejętności artystyczne w ramach cyklu Wielkanoc w tradycji naszych przodków”. Konkurs zorganizowany przez Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu oraz lokalne instytucje kultury miał na celu nie tylko rozwijanie zainteresowań plastycznych, ale również przybliżenie uczestnikom bogatej historii i obrzędów wielkanocnych regionu. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu na temat tradycji związanych z tym świątecznym okresem, a następnie pod okiem instruktorów stworzyć własne prace. Tematyka konkursu obejmowała zarówno znane zwyczaje, jak malowanie pisanek czy święcenie potraw, jak i te mniej popularne, które zasługują na przypomnienie.
Niezwykłe osiągnięcia młodych artystów. Kto zdobył nagrody?
Po intensywnych zmaganiach komisja konkursowa miała trudne zadanie wyłonienie laureatów w różnych kategoriach wiekowych. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie ze szkół podstawowych oraz średnich, którzy zachwycili swoją kreatywnością i pomysłowością. W kategorii klas I-III nagrody zdobyli m.in. Rozalia Żurek z SP nr 2 Międzybrodzie Bialskie oraz Julian Bałaś z SP nr 2 Żywiec. W starszych grupach wiekowych wyróżnienia trafiły do Pola Dulowskiej z SP nr 5 Żywiec oraz Nadii Wandzel z ZSP Pietrzykowice. Wręczenie nagród odbędzie się 9 kwietnia br. o godz. 12:00 w Muzeum Miejskim w Żywcu Dział Etnografii. To doskonała okazja, aby docenić talent młodych artystów oraz ich wkład w pielęgnowanie lokalnych tradycji. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!
Opierając się na: Powiat Żywiec
Ostatnie Artykuły

Góralski folklor wrócił do amfiteatru. Żywiec czeka na zespoły z całego świata

Miecze, łuki i nagrody w Parku Zamkowym. Turniej rycerski trwa dalej

Folklor wrócił na żywiecki Rynek. TKB rozpoczął 63. edycję

Weekend w Żywcu połączy koncerty, sztukę ludową i nocne zdjęcia

Beskidzkie smaki i rękodzieło spotkają się pod Grojcem w Żywcu.

Polska smakuje w Żywcu - regionalne smaki pod Grojcem

Święto Policji w Żywcu z ważnym jubileuszem. Wyróżniono dzielnicowych

Wojskowe brzmienia pod Grojcem. Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Modernizacja ulicy Grojec zakończona. Co zmieniło się na drodze

Złote Gody w Żywcu. Dwie pary odebrały medale za 50 lat małżeństwa

Tunel pod torami ma połączyć stację z trasami nad Jeziorem Żywieckim

Studnia na działce nie zawsze bez pozwolenia. Wody Polskie przypominają o limitach

Worki z odzieżą mogą pomóc chorym dzieciom. Zbiórka potrwa do grudnia

Dlaczego zawór temperaturowy w kotłowni olejowej zapobiega kondensacji i korozji wymiennika?
Przydatne dane teleadresowe
- Zakład Usług Komunalnych w Ujsołach - kontakt, godziny PSZOK, cennik
- Bursa Nr 2 w Żywcu - zakwaterowanie, opłaty i zasady pobytu
- Rezerwat przyrody Butorza skarb natury w sercu Beskidu Żywieckiego
- Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej Filia w Żywcu - kontakt, godziny, katalog online
- Sąd Rejonowy w Żywcu - kontakt, godziny, informacje
- Straż Miejska w Żywcu - kontakt, godziny, informacje
