Co robić w Żywcu i okolicach zimą?

Żywiec, jego okolice, jak i całe Beskidy, to tereny, które pokazują, jak wiele zróżnicowanych atrakcji można zaoferować odwiedzającym. Jeśli interesuje Cię, co w tych malowniczych terenach można robić zimą, czytaj dalej!

Odwiedź Muzeum Browaru w Żywcu

Nie ma chyba słynniejszego miejsca w Żywcu niż Browar. Zresztą jest on również jednym z najsłynniejszych w kraju. Warto go odwiedzić, tym bardziej że historia browarnictwa w Żywcu sięga średniowiecza. Odwiedzający muzeum zapoznają się z historią browaru, metodami produkcji tego złotego trunku oraz ciekawostkami dotyczącymi maszyn. Dodatkowo muzeum oferuje oczywiście degustację piwa.

Mosorny Groń w Zawoi

Zawoja to miejscowość, która położona jest u stóp Babiej Góry, a Mosorny Groń to stacja narciarska zarządzana przez Polskie Koleje Linowe. Można oddać się tam zimowemu szaleństwu lub wyciągiem wjechać na szczyt i podziwiać zimowe oblicze Babiej Góry, a następnie przespacerować się jej i zjeść coś ciepłego w knajpce. Narciarze i snowboardziści korzystać mogą oświetlonych i naśnieżanych tras, a osoby początkujące mogą nabierać wprawy pod okiem instruktorów.

Zimowy Paintball — Base Camp Istebna

Pomimo że paintball kojarzy się raczej z letnim sportem, warto wypróbować go zimą. Połączenie biegania ze strzelaniem i odpowiednią taktyką jest wręcz idealne w zimowym czasie, a lód i śnieg tylko potęgują frajdę. Zimowy paintball jest świetną zabawą i pozwala na nowo odkryć ten sport, w innej, niż letnia, odsłonie. Chcesz spróbować? Oddaj się szalonej zabawie w Base Camp w Istebnej i wypróbuj zimowy paintball pół godziny drogi od Żywca.

Fort Wędrowiec w Węgierskiej Górce

Będąc w okolicach Żywca, oprócz nart i aktywnego spędzania czasu, warto poznać odrobinę historii. Fort Wędrowiec w Węgierskiej Górce słynny jest za sprawą polskich żołnierzy, którzy bronili się przed górską bawarską dywizją. Aż przez 3 dni powstrzymywano hitlerowskie natarcie tak skutecznie, że samą bitwę okrzyknięto Westerplatte Południa. Odwiedzenie Fortu Wędrowiec, jest więc nie lada gratką dla wszystkich miłośników historii.

Całoroczny tor saneczkowy na Górze Żar

Góra Żar w Międzybrodziu Bialskim to miejsce, na którego szczycie znaleźć można 500-metrowy, całoroczny tor saneczkowy. Dodatkowo Szczyt Góry Żar, znajdujący się 761 m n.p.m. oferuje punkt widokowy na Jezioro Międzybrodzkie. Jest to miejsce, w którym podziwiać można piękno przyrody, szczególnie góry Beskidu Małego, czyli Magurkę Wilkowicką i Chroboczą Łąkę, a miłośnicy mocniejszych wrażeń mogą spróbować swych sił podczas lotu paralotnią.

Złoty Groń i Zagroń w Istebnej

Złoty Groń i Zagroń to sąsiadujące ze sobą stacje narciarskie, gdzie można w całości oddać się zimowemu szaleństwu na nartach czy snowboardzie. Znaleźć tam można trasy idealne dla początkujących, a dodatkowo pomoc instruktora sprawi, że zimowe sporty nie będą miały tajemnic. Trasy są oświetlone, a po zjazdach można się zrelaksować, korzystając z uroków pobliskiej gastronomii.