Wczoraj żywieccy policjanci prowadzili działania "Trzeźwość”. Ich głównym celem było wykluczenie z jazdy tych kierowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie samochodów pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wśród przebadanych kierowców trzech nie powinno było wsiąść za kierownicę.

Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci na terenie Żywca i powiatu kontrolowali trzeźwość uczestników ruchu drogowego. Głównym założeniem działań jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź też pod wpływem narkotyków. W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania w organizmie alkoholu i narkotyków. Wśród kierowców samochodów, których stan trzeźwości sprawdzili policjanci 3 było nietrzeźwych. Policjanci w czasie kontroli ujawnili również 41-latka, który kierował samochodem pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. 

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących!