Akcja „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. Już jutro kierowcy kolejny raz będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na wybranych stacjach kontroli pojazdów.

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz emitowanym natężeniem.

Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej kampanii, zorganizowane zostały „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Polskiego Związku Motorowego, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kampanii.

Już jutro kierowcy będą mieli możliwość darmowego sprawdzenia świateł swoich samochodów. Kolejny terminy przypada na 9 grudnia. Kampania trwa do 15 grudnia.

W załączniku poniżej znajduje się wykaz stacji diagnostycznych, które biorą udział w akcji na terenie województwa śląskiego.

Na terenie Żywiecczyzny do akcji zgłosiły się dwie stacje kontroli pojazdów:

  • AutoTest – Żywiec, ulica Księdza Prałata Słonki 54, telefon 33 861 14 12, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; w soboty czynne od 7.00 do 14.00.
  • KM Centrum – Pewel Mała, ulica Żywiecka 4, telefon 502 453 333, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; w soboty czynne od 8.00 do 14.00.

Pliki do pobrania

  • Wykaz stacji diagnostycznych biorących udział w akcji
    1.21 MB