SUKCES ZAŁOGI RATOWNICTWA MEDYCZNEGO W ŻYWCU

W dniach 10-12 stycznia 2023 roku w Szczyrku odbyły się XVII  Międzynarodowe  Zimowe Mistrzostwa  w Ratownictwie Medycznym, pod honorowym patronatem Ministra Zdrowia, Wojewody Śląskiego  oraz Marszałka Województwa Śląskiego. Organizatorem Zawodów było Bielskie Pogotowie Ratunkowe.

Ratownictwo Medyczne w Żywcu reprezentował Zespół Ratowników Medycznych w składzie: rat. med. Bartłomiej Sikora, rat. med. Szymon Hura i rat. med. Kacper Roczyna.

Nasza ekipa zajęła wysokie IV MIEJSCE W OGÓLNEJ KLASYFIKACJI, wśród 34 uczestniczących w zawodach Załóg. Okazała się także niepokonana w dwóch kategoriach, zdobywając Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej za:

  • zajęcie I miejsca w konkurencji „Kompania Braci” oraz tytuł najlepszej załogi na tym zadaniu
  • zajęcie I miejsca w konkurencji „Wróg u Bram” oraz tytuł najlepszej załogi na tym zadaniu

To ogromna duma i wielki zaszczyt dla Żywieckiego Pogotowia Ratunkowego, że pracują  w nim ratownicy, dla których ratowanie życia, niesienie pomocy innym, to nie tylko praca ale i życiowa misja. To osoby które, poprzez ciągłe doskonalenie swoich ratowniczych umiejętności tworzą tożsamość i wizerunek ratownictwa medycznego na Żywiecczyźnie – mówi Prezes RMŻ Piotr Dziedzic.

Zarząd Powiatu Żywieckiego składa najserdeczniejsze gratulacje z osiągniętych wyników oraz składa podziękowania za reprezentowanie naszego Powiatu w tak zacnym współzawodnictwie na poziomie międzynarodowym!


SUKCES ZAŁOGI RATOWNICTWA MEDYCZNEGO W ŻYWCU - zdjęcie1
SUKCES ZAŁOGI RATOWNICTWA MEDYCZNEGO W ŻYWCU - zdjęcie2
SUKCES ZAŁOGI RATOWNICTWA MEDYCZNEGO W ŻYWCU - zdjęcie3

Powiat Żywiec: SUKCES ZAŁOGI RATOWNICTWA MEDYCZNEGO W ŻYWCU