Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Przed nami okres jesienno-zimowy. Szybko zapadający zmrok, częste mgły i opady deszczu czy śniegu utrudniają dobrą widoczność na drodze. Szczególnie narażeni na udział w zdarzeniach drogowych są piesi, którzy poruszając się po zmierzchu są mało widoczni dla kierujących. Dlatego policjanci z żywieckiej drogówki i Radia Bielsko, już kolejny rok z rzędu prowadzą akcję „Świeć przykładem”.

Wczoraj w Żywcu odbyła się inauguracja kolejnej odsłony akcji żywieckiej drogówki i Radia Bielsko „Świeć przykładem”. Policyjny radiowóz oraz wóz patrolowy Radia Bielsko można było zobaczyć w kilku miejscach na terenie Żywca. Każdy, kto przyszedł w wyznaczone miejsce otrzymał odblaskową opaskę. Element odblaskowy można było zabrać również dla swoich bliskich, którzy z różnych powodów nie mogli przyjść na spotkanie. W czasie spotkania policjanci dodatkowo rozmawiali z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Akcja od początku jej trwania cieszy się ogromnym powodzeniem i od jej inauguracji, która miała miejsce pod koniec października ubiegłego roku, do mieszkańców Żywiecczyzny trafiły już tysiące odblaskowych opasek.

Warto przypomnieć, że po zmroku, kierowca jadący z włączonymi światłami mijania może dostrzec pieszego z odległości około 25-30 metrów od maski samochodu. Ale jeśli pieszy posiada na sobie odblask, wówczas kierowca spostrzeże go już z odległości 130-150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierującemu na bezpieczne ominięcie pieszego. Pamiętajmy, im bardziej jesteśmy widoczni, tym bardziej jesteśmy bezpieczni!

  • policjantka rozdaje odblaski dzieciom
  • zdjęcie grupowe stoi policjantka redaktor radia bielsko oraz dzieci z założonymi odblaskami
  • redaktor radia bielsko oraz policjantka w czasie nagrania
  • zaparkowany radiowóz oraz samochód radia bielsko obok stoi policjantka redaktor oraz dziecko z założonym odblaskiem
  • zaparkowany radiowóz obok niewgo policjantkai mieszkańcy któym rozdaje odblaski
  • fragment radiowozu i wozu radia bielsko poli9cjantka i redaktor którzy rozdają odblaski
  • na żywieckim rynku zaparkowany radiowóz i samochód radia bielsko obok stoi policjantka i redaktor który trzyma odblaski
  • policjantka oraz mieszkańcy na rynku w Żywcu policjantka rozdaje im odblaski
  • tyłem stoi policjantka i redaktor radia bielsko wręczają odbalski mieszkancom