Wczoraj przed Komendą Powiatową Policji w Żywcu odbyła się akcja krwiodawstwa. Wśród krwiodawców nie zabrakło żywieckich policjantów, którzy doskonale wiedząc, jak bardzo potrzebna jest krew, zawsze chętnie uczestniczą w tego typu wydarzeniach. Życiodajna substancja trafi teraz do tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

Wczoraj punktualnie o 9.00 ambulans do poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, zaparkował na parkingu przed Komendą Powiatową Policji w Żywcu. Do 13.00 krew mógł oddać każdy chętny. Wśród dawców nie zabrakło żywieckich policjantów, którzy zawsze chętnie angażują się w pomoc dla innych. Zebrany życiodajny płyn trafi teraz do tych, którzy najbardziej go potrzebują. Dodatkowo dla krwiodawców żywieccy policjanci przygotowali niespodziankę. Każdy kto oddał krew otrzymał odblaskową opaskę. Przy okazji akcji policjanci rozdawali również ulotki, w których w sposób klarowny zawarte zostały odwiązujące od 1 czerwca 2021 roku wybrane zmiany w przepisach ruchu drogowego.

fragment stolika na którym leżą ankiety oraz w wiaderku kolorowe odblaski i ulotki

Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili się, aby oddać krew. Serdeczne podziękowania składamy również przedstawicielom mediów, które zaangażowały się w akcję.

reporterka radia eska obok niej stoi dwóch meżczyzn zjednym z nich przeprowadza wywiad w tle budynek komendy powiatowej policji wŻywcu

  • fragment krwiobusa i budynku komendy policji widoczny chodnik i rtawnik oraz parking z zaparkowanymi samocvhodami po chodniku idą ludzie
  • policjant w czasie oddawania krwi
  • urządzenie do poboru krwi