Okres noworoczny to wyjątkowy czas, który chcemy spędzić z najbliższymi w radosnej atmosferze. Aby tak było pamiętajmy, że w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia oraz mienia służby ratownicze są w gotowości 24 godziny na dobę. Dlatego przypominamy o trwającej akcji „Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek”, by służby, w razie konieczności mogły dotrzeć na miejsce na czas.

Okres noworoczny jest piękny i wyjątkowy. Niestety nawet w tym okresie dochodzi do nieoczekiwanych wypadków i sytuacji, w których służby ratunkowe prowadzą wyścig z czasem, by móc jak najszybciej udzielić pomocy potrzebującym. Dlatego dbając o bezpieczeństwo swoje oraz innych pamiętajmy, żeby nie blokować dróg pożarowych i nie stawać w miejscach zabronionych. Dlatego przypominamy o trwającej akcji „Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek”.

Pamiętaj nie odbieraj sobie, swojej rodzinie i pozostałym mieszkańcom szansy na ratunek. Zwróć uwagę jak parkujesz samochód. Pamiętaj, że służby ratownicze wykorzystują większe samochody i potrzebują wolny pas ruchu o szerokości minimum 4 m.

Parkowanie na drogach dojazdowych oraz pożarowych zagrożone jest mandatem karnym w wysokości do 500 zł, a także odholowaniem pojazdu.

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia dotyczące nieprawidłowego parkowania i blokowania dróg dojazdowych można zgłaszać telefonicznie do jednostek policji, poprzez aplikację "Moja Komenda" lub też korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.