Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

W okresie jesiennym, przy często zmieniającej się pogodzie, warunki na drodze stają się uciążliwe dla wszystkich uczestników ruchu. Szybko zapadający zmrok może stwarzać zagrożenie dla pieszych i rowerzystów, często zmuszonych korzystać z jezdni lub pobocza. Dlatego dbając o ich bezpieczeństwo, policjanci z żywieckiej drogówki, wspólnie z Radiem Bielsko, cyklicznie prowadzą działania, w czasie których rozdają mieszkańcom odblaskowe opaski. Już wkrótce kolejne spotkanie!

Inauguracja działań, prowadzonych przez policjantów wspólnie z Radiem Bielsko, na terenie Żywiecczyzny miała miejsce pod koniec października. Wówczas odblaski trafiły do mieszkańców Żywca oraz Leśnej. Od tego czasu odbyły się kolejne spotkania z mieszkańcami Żywiecczyzny. Policyjny radiowóz oraz wóz patrolowy Radia Bielsko można było zobaczyć na terenie Gminy Łodygowice, Gilowice, Łękawicy oraz Oczkowie. Każdorazowo akcja cieszy się dużym zainteresowaniem i na wyznaczone punkty spotkań przychodzi dużo mieszkańców, co bardzo cieszy organizatorów działań. Im więcej odblasków trafi do mieszkańców, tym większe szanse na ich bezpieczeństwo na drodze. Dlatego już dziś zachęcamy do kolejnego spotkania. Wystarczy słuchać radia i przyjść we wskazane miejsce, by za darmo otrzymać niepozorny gadżet, który może uratować nam życie.

osoby stoją z odblaskami

Odblaski mają ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Im bardziej jesteśmy widoczni, tym bardziej jesteśmy bezpieczni. Jeżeli w okresie jesienno - zimowym pieszy ubrany w ciemne kolory, widoczny jest dla kierujących dopiero z odległości około 20 metrów, to wyposażonego w element odblaskowy, kierowca może zauważyć już z odległości nawet 150 metrów. Odległość ta daje kierowcy czas, na bezpieczne ominięcie pieszego.

  • na pierwszym planie odblaski z napisem radio bielsko w tle światła radiowozu i napis policja
  • osoby stoją w półkolu na tle radiowozu mają założone odblaski
  • osoby stoją na tle radiowozu wspólnie z policjantami na zdjęciu jest ciemno widoczny zmierzch
  • osoby stoją wspólnie z policjantami na tle radiowozu widoczny zmierzch
  • policjantka tyłem w tle osoby policjantka rozdaje im odblaski
  • osoby stoją mają założone odblaski
  • osoby stoją z policjantami pokazują założone odblaski
  • stoi policjantka oraz dwóch rowerzystów z odblaskami
  • osoby z odblaskami