Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

W ramach prowadzonych działań "Bezpieczna droga do szkoły" policjanci odwiedzają wszystkich pierwszoklasistów uczących się w Żywcu i w powiecie. W czasie tych niecodziennych lekcji stróże prawa przypominają dzieciom, jak być bezpiecznym w drodze do i ze szkoły. Dzisiaj odwiedzili uczniów ze szkoły podstawowej nr 1 i 9 w Żywcu. Dzieci otrzymały od policjantów książeczki edukacyjne, dzięki temu pierwszoklasiści zawsze będą mogli wrócić do ważnych treści.

Od początku września żywieccy policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach akcji odwiedzają wszystkich pierwszoklasistów. Dzisiaj odwiedzili uczniów ze szkoły podstawowej nr 1 i 9 w Żywcu. W czasie spotkań stróże prawa w łatwy i przystępny sposób przekazali dzieciom niezbędne informacje na temat bezpiecznych zachowań w domu, szkole czy na podwórku. Aby uczniowie lepiej przyswoili sobie przekazywane im informacje policjanci treści teoretyczne przeplatają ćwiczeniami. Na koniec każdy uczeń otrzymał od mundurowych „Elementarz bezpieczeństwa” - książeczkę edukacyjną, która zawiera najważniejsze informacje na temat pracy policjanta i uczy najmłodszych bezpiecznych zachowań. Dzięki temu dzieci zawsze będą mogły wrócić do tych ważnych treści.

plakat akcji

Rokrocznie prowadzona akcja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniom rozpoczynającym naukę w szkole. W działania te zawsze zaangażowani są policjanci ruchu drogowego, którzy pełnią służbę w rejonach szkół i zwracają uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego. Stałym elementem akcji są też spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły.

  • dziewczynka siedzi tyłem w ławce i zgłasza się w tle reszta klasy i policjantka
  • policjantka w czasie prelekcji, dzieci siedzą tyłem w ławkach
  • policjantka stoi trzyma w rękach książeczkę dzieci siedzą w ławkach
  • dzieci siedzą w ławkach trzymają podniesione do góry ręce w których trzymają książeczki
  • zdjęcie slajdu z prezentacji dotyczące bezpieczeństwa pieszych
  • zdjęcie przedstawia prace plastyczne dzieci pokolorowane sygnalizatory świetlne
  • zdjęcie przedstawia wystawę prac plastycznych dzieci dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym
  • policjantka w czasie prelekcji dzieci siedzą w ławkach i zgłaszają się
  • dzieci trzymają podniesione do góry ręce w których trzymają ksiązeczki