Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

ZA NAMI XX EDYCJA BIEGU NA SZCZYT RYSIANKI  MAJĄCA RANGĘ MISTRZOSTW POWIATU ŻYWIECKIEGO W BIEGACH GÓRSKICH

W niedzielę 6 września odbyła się XX edycja Biegu na Szczyt Rysianki mająca także rangę Mistrzostw Powiatu Żywieckiego w Biegach Górskich. Na starcie do sportowej rywalizacji stanęło 118 zawodników, z czego 117 dotarło na metę ulokowaną pod Schroniskiem Górskim PTTK Rysianka. Cieszy fakt, że pomimo trwania epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce udało się przeprowadzić imprezę z zachowaniem wytycznych wydanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Inspektorat Sanitarny. Deszczowa pogoda nie przestraszyła biegaczy, którzy wykazali się niebywałą determinacją oraz siłą charakteru. Trasa liczyła 6 km, posiadała przewyższenie + 600 m;  nawierzchnia: droga gruntowa, asfaltowa, leśna. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, gratulujemy zwycięzcom oraz zapraszamy na kolejne edycje biegu!

W Mistrzostwach Powiatu Żywieckiego zwyciężył Maciej Maciejowski, drugi był Piotr Bosak, trzeci  Konrad Wejchenig. Wśród kobiet zwyciężyła Anna Sawicka, drugie miejsce zajęła Kinga Bugajska, a trzecie Barbara Tyrlik.

Organizatorami biegu byli: Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu, Ośrodek Promocji Gminy w Węgierskiej Górce oraz Pensjonat Agroturystyczny Alaska.

 Wyniki Biegu na Szczyt Rysianki w załączniku:


Załączniki:Artykuły promocyjne

Powiat Żywiec: ZA NAMI XX EDYCJA BIEGU NA SZCZYT RYSIANKI  MAJĄCA RANGĘ MISTRZOSTW POWIATU ŻYWIECKIEGO W BIEGACH GÓRSKICH