Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Od wtorku uczniowie wrócili do szkolnych ławek, a pierwszoklasiści rozpoczęli swoją edukację. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w pobliżu szkół wzrasta natężenie ruchu drogowego, co wpływa na wzrost zagrożeń. O to, aby droga do i ze szkoły była bezpieczna dbają między innymi żywieccy policjanci. Apelujemy też do rodziców, aby rozmawiali ze swoimi pociechami i odpowiednio przygotowali swoje dzieci na tą ważną dla nich drogę.

Od 1 września policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Stróże prawa czuwają nad bezpieczeństwem dzieci idących do i ze szkoły. Mundurowi zwracają uwagę na zachowania uczniów, ale też dyscyplinują kierowców. Kontrolują stan trzeźwości osób przewożących dzieci do szkoły oraz sprawdzają sposób przewożenia dzieci. Tam gdzie trzeba, osobiście pokazują najmłodszym, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

policjant przeprowadza przez przejście uczennicę

Ponadto policjanci w pierwszych tygodniach września, odwiedzą w szkołach podstawowych pierwszoklasistów, dla których rozpoczyna się nowy okres w życiu. Aby był bezpieczny, stróże prawa wspólnie z dziećmi, w czasie spotkań, omówią i wybiorą najwłaściwsze sposoby zachowań, zarówno na drodze jak i w miejscu zamieszkania, placu zabaw, a także w kontakcie z osobami obcymi. Wskażą zagrożenia oraz sposoby pozwalające na ich uniknięcie. Wszystko po to, aby droga do i ze szkoły była dla nich zawsze bezpieczna.

  • radiowóz stoi przy przejściu dla pieszych w tle szkoła
  • policjant przeprowadza przez drogę uczennicę
  • policjanci stoją przy radiowozie w rejonie przejścia DLA PIESZYCH PRZY SZKOLE
  • policjanci stoją w rejonie przejścia dla pieszych przy szkole
  • radiowóz w rejonie szkoły
  • policjanci przy radiowozie w rejonie szkoły