Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

W ostatnich dniach na drogach Żywiecczyzny doszło do dużej ilości zdarzeń drogowych. Kolejny raz apelujemy o rozwagę i ostrożność za kierownicą oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że zmiana aury wymaga również zmianę techniki jazdy. Opady deszczu ograniczają widoczność oraz wydłużają drogę hamowania, wszystko to powoduje, że warunki drogowe stają się trudne, co wymaga od kierowcy jeszcze większej koncentracji i uwagi.

Wczoraj około 11.00 w Łękawicy na ul. Krakowskiej, kierująca hondą 72-latka, w trakcie włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu fordem 29-latkowi doprowadzając do zderzenia pojazdów.
Pół godziny później w Pewli Małej na ul. Żywieckiej, kierująca peugeotem 22-latka, nie dostosowała prędkości do panujących warunków i uderzyła w tył poprzedzającego ją forda, którym kierował 32-latek. Jak ustalili policjanci wszyscy uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Za złamanie przepisów ruchu drogowego otrzymali mandaty karne.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozwagę za kierownicą i przypominamy, aby zawsze dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, pozwoli nam do bezpiecznie dotrzeć do celu.