Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Rozpoczęła się kolejna już edycja Powszechnego Spisu Rolnego, która potrwa do 30 listopada br. Spis realizowany będzie głównie poprzez samospis internetowy oraz kontakt telefoniczny. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna w województwie pozwoli – także poprzez wywiad bezpośredni realizowany przez rachmistrza spisowego w danym gospodarstwie rolnym. W ślad za Urzędem Statystycznym w Katowicach, zachęcamy do zapoznania się z warunkami przeprowadzania spisu i ostrożność, a w przypadku wątpliwości o kontaktowanie się z infolinią spisową w celu zweryfikowania tożsamości rachmistrza.

Niejednokrotnie policjanci apelowali o ostrożność, zwłaszcza do osób starszych i samotnych, o czujność i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi odwiedzającymi nasze domy. Niestety jak pokazuje życie, zdarza się, że oszuści podszywają się pod pracowników różnych urzędów, czy instytucji i żerują na naszej łatwowierności. Dlatego też w związku z Powszechnym Spisem Rolnym, który rozpoczął się wczoraj, zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat jego przebiegu, które możecie Państwo znaleźć na stronie internetowej GUS.

Do drzwi rolników wkrótce mogą zapukać rachmistrzowie spisowi, którzy jako funkcjonariusze publiczni będą legitymowali się specjalnym identyfikatorem ze zdjęciem, służącym do uwierzytelniania ich funkcji. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do tożsamości rachmistrza można ją zweryfikować dzwoniąc na infolinię spisową o numerze: 22 279 99 99 i wybierając numer wewnętrzny 1.

obrazek poglądowy