Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Pogoda za oknem zachęca do rekreacji i aktywnego spędzania wolnego czasu. Pamiętajmy jednak, że do wypadku może dojść nie tylko na drodze. Dlatego apelujemy, bądźmy ostrożni i zawsze pamiętajmy o bezpieczeństwie bez względu na to, gdzie i czym się poruszamy.

W piątek około 16.40 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację, że w Międzybrodziu Żywieckim na Górze Żar doszło do zdarzenia w ruchu lotniczym. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak wynika z ich wstępnych ustaleń, 58-letni paralotniarz, w trakcie startu, został zniesiony przez boczny wiatr i uderzył w idącą szlakiem 39-letnią turystkę. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego została przetransportowana do szpitala. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia będą wyjaśniać policjanci z Komisariatu w Gilowicach.

Po raz kolejny apelujemy, abyśmy zawsze, bez względu na to z jakich form rekreacji korzystamy, pamiętali o bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może kosztować nas lub inne osoby, utratę zdrowia, a nawet życia.