Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Wakacje to czas wypoczynku oraz rekreacji. Wielu z nas będzie odpoczywać korzystając z uroków wodnych kąpieli. O to, by były one bezpieczne, dbają żywieccy policjanci, którzy wspólnie ze strażakami z OSP w Węgierskiej Górce uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą. W czasie prelekcji mundurowi radzili, ostrzegali i uczyli, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z jej uroków, unikając potencjalnych zagrożeń.

Policjanci z Żywca wspólnie ze strażakami ochotnikami z Węgierskiej Górki zorganizowali spotkanie z młodzieżą wypoczywającą na obozie sportowym. W czasie spotkania przyszli sportowcy zdobywali wiedzę dotycząca tego, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach czy też spędzając wakacje w mieście. Dzięki pokazowi przeprowadzonemu przez strażaków ochotników poznali również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wśród uczestników spotkanie policjanci rozdali ulotki, w których streszczone zostały wszystkie informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Spotkanie zostało zorganizowane w myśl ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

plakat akcji, koło ratunkowe z napisem kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Głównym celem tej akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju do września br. Akcja została wpisana do Harmonogramu działań na rok 2020 w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020.

Bardzo istotnym elementem akcji jest konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”. Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo na stronie policja.pl w banerze „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału!

  • policjantka w czasie prelekcji, stoi w tel przodem, na pierwszym planie tyłem siedzą koloniści
  • prezentacja alko i narkogoogli, policjantka stoi i przelewa z kubka do kubka wodę, obok stoją koloniści w założonych googlach, w tle pozostałe dzieci
  • jeden z kolonistów próbuje przelewać wodę z kubka do kubka w tle stoi policjantka i pozostali uczestnicy
  • policjantka w czasie prelekcji w tle z boku siedzą koloniści
  • uczestnik w założonych alkogooglach próbuje przelewać wodę z kubka do kubka
  • kolonista w założonych alkogooglach próbuje czytać