Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Na szczęście tolerancja społeczeństwa na tego typu zachowania jest coraz mniejsza. Tak było w przypadku 43-letniego mieszkańca miasta, który kierował samochodem mając w organizmie ponad promil alkoholu. Zatrzymali go żywieccy policjanci, dzięki informacji przekazanej od świadka.

Wczoraj po 18.00 policjanci otrzymali informację, że w Żywcu na ul. Jana Pawła II, audi, może kierować nietrzeźwy mężczyzna. We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci. Już po chwili zauważyli podany w zgłoszeniu samochód i dali jego kierowcy sygnał do zatrzymania się. Za kierownicą siedział 43-letni mieszkaniec Żywca. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad promil alkoholu. 43-latek stracił prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości dodatkowo grozi mu dodatkowo wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia. 

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna “Nie reagujesz-akceptujesz”. Celem przedsięwzięcia jest uwrażliwienie mieszkańców na wszelkiego rodzaju naruszenia prawa. Przypominamy, że brak reakcji społeczeństwa na tego rodzaju sytuacje, rozzuchwala przestępców. Nieustannie liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo.

Informacje o każdym przypadku naruszenia prawa można zgłaszać anonimowo dzwoniąc pod bezpłatny, alarmowy numer telefonu 112.

Każdy sygnał od Państwa pozwoli na podjęcie przez policjantów natychmiastowej interwencji, a w konsekwencji zatrzymanie sprawców.