Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

„JEDYNA TAKA MATURA” NA ŻYWIECCZYŹNIE

Środki do dezynfekcji oraz maseczki zostały przekazane Starostwu Powiatowemu w Żywcu przez przedstawicieli żywieckiego Famedu. Wytwórca sprzętu medycznego chce w ten sposób wesprzeć działające na Żywiecczyźnie publiczne szkoły średnie, które przygotowują się do przeprowadzenia matur. W tym roku w Powiecie Żywieckim do wyjątkowego egzaminu dojrzałości, który z powodu epidemii koronawirusa odbywa się w czerwcu, przystąpi ponad dziewięciuset abiturientów.

W środę, 3 czerwca na ręce Andrzeja Kalaty, Starosty Żywieckiego przekazane zostały pakiety dla maturzystów w postaci środków ochrony osobistej- maseczek, płynów do dezynfekcji oraz długopisów i notatników. Materiały te zostaną przekazane szkołom, w których od poniedziałku odbywać się będą egzaminy maturalne.

„Trudna sytuacja związana z koronawirusem powoduje, że samorządy w Polsce dość mocno odczuwają obciążenia finansowe. W naszym przypadku dochodzi problem z poziomem finansowania Szpitala Powiatowego, dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni Firmie FAMED Żywiec Sp. z o.o. za ten gest wielkiego serca. Dzięki Państwa życzliwości możemy w sposób bezpieczny realizować zadania oświatowe dla dobra naszych maturzystów. To bardzo budujące kiedy widzimy, że możemy liczyć na pomoc lokalnych firm i za to z całego serca dziękujemy” – mówi Andrzej Kalata Starosta Żywiecki.

„Z dumą reprezentujemy na świecie naszą małą ojczyznę, a jeśli mamy taką możliwość staramy się ją również wspierać. W tym niełatwym momencie pomagamy nie tylko szpitalom, którym mimo trudności spowodowanych lockdownem nieustannie dostarczamy sprzęt medyczny pomagający
w leczeniu chorych i walce z epidemią koronawirusa. Także obchodzący 30-lecie funkcjonowania samorząd terytorialny odczuwa skutki epidemii. Chcąc pomóc pomyśleliśmy o szkołach, którym chcieliśmy ułatwić bezpieczne zorganizowanie egzaminów maturalnych. Dlatego przekazaliśmy im środki dezynfekcyjne i materiały higieniczne. Wierzymy, że ten skromny gest będzie sygnałem, że możemy na siebie wzajemnie liczyć”
– mówi Marek Suczyk, wiceprezes Famedu Żywiec.

„Wszystkim przystępującym do jedynego takiego egzaminu dojrzałości, jakim będzie Matura 2020, życzę w imieniu całej załogi Famedu Żywiec „połamania piór” i jak najlepszych wyników” – dodaje Marek Suczyk.

 ***

Famed Żywiec od ponad 73 lat dostarcza do szpitali w Polsce i obecnie już 100 krajów świata innowacyjne technologie i sprzęt medyczny: łóżka szpitalne i porodowe, stoły operacyjne, aparaturę do obrazowania medycznego, fotele zabiegowe i wózki do transportu pacjentów. W tym roku spółka, w związku z epidemią koronawirusa, odnotowała gwałtowny wzrost zainteresowania łóżkami szpitalnymi przeznaczonymi na oddziały intensywnej opieki. W okresie od stycznia do maja otrzymała zamówienia na 1200 egzemplarzy takich łóżek, co odpowiada 75 proc. ubiegłorocznej sprzedaży. W nawiązaniu do zwiększonego popytu Famed uruchomił linię produkcyjną modelu Famed Nexo, jednego z najlepiej sprzedających się na świecie polskich łóżek szpitalnych.Artykuły promocyjne