Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Nawet 2 lata w więzieniu może spędzić 45-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który kierował samochodem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Pomimo licznych apeli i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Pamiętajmy, że każda, nawet niewielka ilość wypitego alkoholu wpływa na nasz styl i sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Wczoraj około 9.40 w Łękawicy na ul. Krakowskiej, policjanci z komisariatu w Łękawicy, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego daewoo, 45-latka. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

Statystyki policyjnie rokrocznie pokazują, jak wielkim zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Jazda po alkoholu nawet na krótkich dystansach czy bocznymi drogami nigdy nie jest bezpieczna. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.